Obrazy na podłodze – możliwości designerskie posadzek żywicznych

Posadzki żywiczne coraz częściej pojawiają się nie tylko w halach produkcyjnych, na korytarzach czy restauracjach, ale także w mieszkaniach. Dlaczego? Bo posadzki żywiczne oferują coś więcej – sztukę.

Na domową atmosferę wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest stworzenie przyjemnego nastroju wewnątrz mieszkania. Dlatego, w fazie projektowania, warto pomyśleć o rodzaju i wyglądzie posadzki, która stanowi podstawę do tego, jak mieszkańcy czują się we własnych czterech kątach. Najważniejsze, aby posadzka spełniała trzy główne zadania – funkcjonalność, wytrzymałość oraz oryginalny wygląd.

Arturo_Flooring_1

Możliwości designerskie

Posadzka żywiczna pozwala na kreatywność. Choć niewiele firm potrafi wykonać stylową i niepowtarzalną posadzkę, to zainteresowanie tego typu usługami rośnie. Solidność wykonania gwarantuje doświadczony producent. Takim jest z pewnością Arturo Flooring. Firma weszła na polski rynek i od razu zdobyła serca wielu klientów, którzy cenią „przelanie” własnej wizji posadzki na jej rzeczywisty obraz. Posadzki żywiczne umożliwiają wykorzystanie całej palety kolorów i kształtów, różnych motywów, a także umieszczanie w posadzce przedmiotów, np. zdjęć, napisów czy nawet banknotów. Każdy, zgodnie z własną wizją, może sprawić, by podłoga była odzwierciedleniem jego duszy. Dla miłośników sztuki posadzka może stać się galerią artystyczną. Z kolei dla minimalistów, ceniących ład i harmonię, prostota i śnieżnobiała gładkość będzie wyznacznikiem najwyższych standardów. Możliwości designerskie są niemal nieograniczone, a klienci mogą realizować najbardziej kreatywne pomysły. Podłoga może być nie tylko elementem praktycznym, ale i dominantą estetyczną. A może nawet prawdziwą sztuką?

Arturo_Flooring_2030

Na co w praktyce pozwalają designerskie posadzki żywiczne? Niemal na każdy zabieg wymarzony przez klienta. Ciekawą aranżacją może być połączenie podłogi ze ścianą, a więc umieszczenie fragmentu wytwornej posadzki nie tylko na podłodze, ale w dowolnym innym miejscu pomieszczenia. To marzenia kreują wykonanie! Miłośnik kawy bez problemu może umieścić w swojej posadzce ziarenka kawy, kolekcjoner znaczków, płyt czy plakatów – swoje ulubione galerie, zaś ekonomista banknoty i monety.

Innym sposobem na designerskie wnętrze jest umieszczanie w podłodze obrazów i motywów. Może to być na przykład ulubione malowidło, które komponowałoby się z wnętrzem pokoju. W ten sposób można osiągnąć wyjątkowo korzystny efekt i zbudować przyjemną atmosferę. Przykładem może być kwiatowy motyw na łazienkowej posadzce, co z pewnością przykuje większą uwagę, sprawi, że kąpiel będzie niemal wizytą na letniej łące i nada pomieszczeniu wyszukanej elegancji.

Posadzki żywiczne pozwalają na zbudowanie wnętrza spójnego z tożsamością lokatorów. Szeroka paleta kolorów, niemal nieograniczone fantazyjne wzory to klucz do spójnego z własną osobowością wnętrza. Wykorzystanie dowolnych elementów do zatopienia w żywicy może też pomóc zachować najlepsze wspomnienia na długie lata. Nawet najbardziej oryginalne koncepcje mogą dzięki temu materiałowi znaleźć swoje artystyczne ujście na tak dużej przestrzeni, jaką jest podłoga.

Funkcjonalność i wytrzymałość

Na uwagę zasługuje fakt wykonania solidnej posadzki, która nie tylko zaspokoi gusta estetyczne, ale także będzie służyła przez wiele lat. Arturo Flooring gwarantuje wysoką jakość swoich produktów, które cechuje wytrzymałość. Masa żywiczna, dobrana w odpowiedni sposób do danych warunków, zachowuje trwałość na długie lata.

Korzystając z żywic należy wskazać na bardzo istotne cechy funkcjonalne, m.in. żywice o właściwościach antypoślizgowych lub mogące przewodzić prąd. Ponadto, posadzki pozwalają na to, aby umieszczać pod nimi ogrzewanie podłogowe, które coraz częściej gości w mieszkaniach Polaków.

Niezależnie od ilości kolorów, kształtów czy rodzaju użytej żywicy, nie należy martwić się to, że najróżniejsza fantazja z czasem ulegnie dewastacji. Bardzo prosta pielęgnacja pozwoli zachować piękno artystycznego wyrazu umieszczonego w postaci posadzki żywicznej.

Informacje o firmie:

Koncern UZIN Utz AG istnieje na rynku od 1911 roku. Z niewielkiej rodzinnej firmy przekształcił się grupę, która notowana jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jej skład wchodzi wiele marek. Na polskim rynku funkcjonują: UZIN – sprawdzony producent chemii do montażu i eksploatacji podłóg, który posiada w swojej ofercie kleje i materiały do wykonywania podłoży gwarantujące bezpieczeństwo realizacji. Marką Pallmann sygnowane są najwyższej jakości lakiery i oleje do zabezpieczania podłóg drewnianych. Narzędzia i maszyny dla instalatorów podłóg sprzedawane opracowywane i produkowane są pod marką WOLFF. Produkty marki RZ to środki do profesjonalnego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów podłóg. Najnowszą inwestycją koncernu jest marka Arturo Flooring, która oferuje designerskie posadzki żywiczne. Sprawdzają się one doskonale zarówno w przestrzeni użytkowej, jak i we wnętrzach prywatnych. Bezpieczeństwo użytkowników, ochrona środowiska, wysoka jakość produktów oraz kompetencja pracowników stały się fundamentami, na których wyrósł sukces grupy UZIN.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *