Podszepty pychy. Opowiadania – Joanna Stańda

ebookKsiążka pt. „Podszepty pychy. Opowiadania” to zbiór opowiadań opisujących wzajemne ludzkie relacje z życia codziennego oraz pragnienia zupełnie innej rzeczywistości gdzie dominuje wszechobecna i innowacyjna technologia.

W opowiadaniu Wiarołomny Innowator autorka dzieli społeczeństwo na trzy generacje: ostatnią, poprzedzającą i dostosowaną. Ich życiem kieruje główny innowator – Dominujący, klon spreparowany przez ambitnego naukowca. Dzięki technologicznej rewolucji i reformatorskim obyczajom tworzy społeczność Dobrych Nadziei, której propaguje ideę UNIFIKACJI. Upatruje w niej źródło harmonii między niedoskonałą naturą a optymalnymi potrzebami wspólnot. W przedsięwzięciu tym pomaga mu trzech innych innowatorów – klonów, jak się wydaje o niższym stopniu ewolucji, ale czy na pewno?

Consumento – to opowieść o wirtualnym planetarium, które początkowo zostaje stworzone dla wielkich korporacji jako narzędzie kuszenia rzeszy klientów. Za sprawą zdeformowanego fizycznie i zakompleksionego, aczkolwiek niepozbawionego inteligencji, Mentora, owo planetarium ulega modyfikacji i staje się nową rzeczywistością, w której wszyscy pragną zaistnieć. Osiągniecie wtajemniczenia do Strefy Spójności z owym planetarium stanowi remedium na życie w realnej codzienności. Zwerbowani użytkownicy odsuwają od siebie krzywdzącą prawdę kim są i mamią się kłamstwem kim mogą być pod warunkiem, że ich zachowania będą zgodne z ogólnie przyjętym trendem wielkich korporacji. Na użytek tych ostatnich każdemu nowo narodzonemu dziecku zwerbowanego uczestnika planetarium obowiązkowo nadawana jest elektroniczna metryczka konsumenckich potrzeb i zachowań.

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *