Umowa o współpracy między Vision Solutions a Microsoft dotycząca migracji platform

Oprogramowanie do replikacji w czasie rzeczywistym umożliwia migrację do środowisk Windows Server 2012 Hyper-V i Windows Azure niemal bez przestojów

Vision Solutions, Inc., lider wśród dostawców oprogramowania służącego do migracji, ochrony danych i usług, ogłosił, że jego sztandarowy produkt, Double-Take Move®, ułatwi klientom biznesowym i dostawcom usług przejście z platformy VMware do środowiska Windows Server 2012 Hyper-V lub Windows Azure.

Double-Take Move® to sprawdzone narzędzie dla organizacji pragnących osiągnąć korzyści, które oferuje migracja do środowisk Hyper-V i Windows Azure z platformy VMware, niemogących sobie jednak pozwolić na odłączenie serwerów od sieci. Dzięki funkcjonalności rozwiązania Windows Server 2012, Hyper-V staje się preferowaną platformą wirtualizacyjną dla klientów używających krytycznych aplikacji biznesowych. Poprzez migrację swoich centrów danych do środowiska Hyper-V klienci i partnerzy osiągają znaczne oszczędności w porównaniu z platformą VMware, a dzięki narzędziu Double-Take Move® migracja jest łatwiejsza i bardziej wydajna niż kiedykolwiek dotychczas.

Double-Take Move® automatyzuje cały proces w oparciu o rozwiązanie System Center 2012 firmy Microsoft. Pełna integracja zarządzania z System Center zapewniana przez narzędzie Double-Take umożliwia użytkownikom identyfikację, konfigurację i migrację aktywnych maszyn wirtualnych Windows w czasie rzeczywistym, jednocześnie oferując:

  • Migracje prawie bez przestojów
  • Zautomatyzowane przełączanie środowisk
  • Próbne przełączanie środowisk
  • Optymalizację do celów użycia w sieciach WAN
  • Automatyczne udostępnianie maszyn wirtualnych

Double-Take Move® umożliwia użytkownikom migrację całych serwerów, włącznie ze stanem systemu i systemem plików, (np. uprawnieniami dotyczącymi plików i folderów, atrybutami, ustawieniami kompresji i szyfrowania) — bez konieczności zawieszania działalności systemów produkcyjnych. Zastosowana technologia replikacji danych precyzyjnie duplikuje natywne procesy zapisu aplikacji, uwzględniając przy tym w czasie rzeczywistym transakcje znajdujące się akurat w toku. Umożliwia to migrację aplikacji bez względu na to, czy inny proces blokuje dostęp do plików o znaczeniu krytycznym.

Double-Take Move® umożliwia również partnerom przeprowadzanie łatwych, pozbawionych ryzyka i niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji dowolnych elementów do środowisk Windows Server Hyper-V i Windows Azure oraz wszelkich kombinacji platform fizycznych, wirtualnych lub działających w chmurze. To umożliwia nieprzerwaną pracę użytkowników oraz aplikacji w trakcie migracji. Double-Take Move® oferuje elastyczność przeprowadzania migracji obejmujących zarówno określone zbiory danych, jak i całe serwery — całkowicie bez konieczności zawieszania działalności systemów produkcyjnych.

Windows Server i Windows Azure zapewniają spójną platformę obejmującą zlokalizowane w siedzibie firmy chmury usługodawców oraz chmurę publiczną,” powiedział Brian Hillger, dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Microsoft. „Narzędzie Double-Take Move stworzono, aby pomóc organizacjom w unikaniu zbędnych przestojów i komplikacji w procesie przechodzenia na nasze platformy w chmurze.”

Firma Telecomputing rozpoczęła niedawno realizację projektu polegającego na migracji serwerów VMware i fizycznych do środowiska Hyper-V, w celu uzyskania oszczędności zarówno na licencjach VMware, jak i w centrach danych,” powiedział Jon Espen Carlsen, architekt rozwiązań. „Przestoje nie były dopuszczalne, ponieważ mamy ścisłe umowy o poziomie świadczenia usług z klientami korzystającymi z serwerów w naszym środowisku hostingowym. Narzędzie Double-Take® MOVE pozwoliło nam na przeprowadzenie migracji przy bardzo małych przerwach w działaniu i w oparciu o konsolę System Center.  Nie umożliwiłoby nam tego żadne inne narzędzie.”- dodaje Hillger.

Vision Solutions cieszy się z możliwości współpracy z firmą Microsoft w dziedzinie wspierania niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji z platformy VMware do środowiska Windows Server Hyper-V i Windows Azure. Windows Server Hyper-V to wydajne rozwiązanie dla klientów i partnerów. Nic nie stoi dziś na przeszkodzie, aby skorzystać z możliwości przejścia do środowiska Windows Server Hyper-V. Narzędzie Double-Take Move umożliwia klientom używającym aplikacji o krytycznym znaczeniu biznesowym migrację na platformę Windows Server Hyper-V bezpośrednio z konsoli System Center przy niemal zupełnym braku przestojów i zakłóceń w pracy serwerów produkcyjnych podczas migracji.” – Alan Arnold, wiceprezes i dyrektor ds. technologii.

O firmie Vision Solutions (visionsolutions.com)

Vision Solutions® to czołowy dostawca rozwiązań do ochrony i przywracania danych w chmurze, zapewniania wysokiej dostępności i poawaryjnego przywracania zasobów i procesów, migracji i współdzielenia danych między platformami dla środowisk IBM Power Systems, Windows, Linux, AIX i chmury obliczeniowej. Rozwiązania Double-Take®iTERA™ i MIMIX® firmy Vision Solutions ułatwiają organizacjom przyjmowanie strategii poawaryjnego przywracania zasobów i procesów w oparciu o chmurę, przeprowadzanie niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji w czasie rzeczywistym bez żadnego ryzyka, współdzielenie danych na platformach o dostępie rzeczywistym, a także przenoszenie, ochronę i przywracanie danych, aplikacji i systemów operacyjnych każdego rodzaju dla dowolnej kombinacji serwerów fizycznych, wirtualnych lub zlokalizowanych w chmurze. Poza tym nasze produkty nie tylko eliminują przestoje, ale też ciągle ewoluują, bazując na najbardziej zaawansowanej technologii na rynku.

PR
LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.