Umowa o współpracy między Vision Solutions a Microsoft dotycząca migracji platform

Oprogramowanie do replikacji w czasie rzeczywistym umożliwia migrację do środowisk Windows Server 2012 Hyper-V i Windows Azure niemal bez przestojów

Vision Solutions, Inc., lider wśród dostawców oprogramowania służącego do migracji, ochrony danych i usług, ogłosił, że jego sztandarowy produkt, Double-Take Move®, ułatwi klientom biznesowym i dostawcom usług przejście z platformy VMware do środowiska Windows Server 2012 Hyper-V lub Windows Azure.

Double-Take Move® to sprawdzone narzędzie dla organizacji pragnących osiągnąć korzyści, które oferuje migracja do środowisk Hyper-V i Windows Azure z platformy VMware, niemogących sobie jednak pozwolić na odłączenie serwerów od sieci. Dzięki funkcjonalności rozwiązania Windows Server 2012, Hyper-V staje się preferowaną platformą wirtualizacyjną dla klientów używających krytycznych aplikacji biznesowych. Poprzez migrację swoich centrów danych do środowiska Hyper-V klienci i partnerzy osiągają znaczne oszczędności w porównaniu z platformą VMware, a dzięki narzędziu Double-Take Move® migracja jest łatwiejsza i bardziej wydajna niż kiedykolwiek dotychczas.

Double-Take Move® automatyzuje cały proces w oparciu o rozwiązanie System Center 2012 firmy Microsoft. Pełna integracja zarządzania z System Center zapewniana przez narzędzie Double-Take umożliwia użytkownikom identyfikację, konfigurację i migrację aktywnych maszyn wirtualnych Windows w czasie rzeczywistym, jednocześnie oferując:

  • Migracje prawie bez przestojów
  • Zautomatyzowane przełączanie środowisk
  • Próbne przełączanie środowisk
  • Optymalizację do celów użycia w sieciach WAN
  • Automatyczne udostępnianie maszyn wirtualnych

Double-Take Move® umożliwia użytkownikom migrację całych serwerów, włącznie ze stanem systemu i systemem plików, (np. uprawnieniami dotyczącymi plików i folderów, atrybutami, ustawieniami kompresji i szyfrowania) — bez konieczności zawieszania działalności systemów produkcyjnych. Zastosowana technologia replikacji danych precyzyjnie duplikuje natywne procesy zapisu aplikacji, uwzględniając przy tym w czasie rzeczywistym transakcje znajdujące się akurat w toku. Umożliwia to migrację aplikacji bez względu na to, czy inny proces blokuje dostęp do plików o znaczeniu krytycznym.

Double-Take Move® umożliwia również partnerom przeprowadzanie łatwych, pozbawionych ryzyka i niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji dowolnych elementów do środowisk Windows Server Hyper-V i Windows Azure oraz wszelkich kombinacji platform fizycznych, wirtualnych lub działających w chmurze. To umożliwia nieprzerwaną pracę użytkowników oraz aplikacji w trakcie migracji. Double-Take Move® oferuje elastyczność przeprowadzania migracji obejmujących zarówno określone zbiory danych, jak i całe serwery — całkowicie bez konieczności zawieszania działalności systemów produkcyjnych.

Windows Server i Windows Azure zapewniają spójną platformę obejmującą zlokalizowane w siedzibie firmy chmury usługodawców oraz chmurę publiczną,” powiedział Brian Hillger, dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Microsoft. „Narzędzie Double-Take Move stworzono, aby pomóc organizacjom w unikaniu zbędnych przestojów i komplikacji w procesie przechodzenia na nasze platformy w chmurze.”

Firma Telecomputing rozpoczęła niedawno realizację projektu polegającego na migracji serwerów VMware i fizycznych do środowiska Hyper-V, w celu uzyskania oszczędności zarówno na licencjach VMware, jak i w centrach danych,” powiedział Jon Espen Carlsen, architekt rozwiązań. „Przestoje nie były dopuszczalne, ponieważ mamy ścisłe umowy o poziomie świadczenia usług z klientami korzystającymi z serwerów w naszym środowisku hostingowym. Narzędzie Double-Take® MOVE pozwoliło nam na przeprowadzenie migracji przy bardzo małych przerwach w działaniu i w oparciu o konsolę System Center.  Nie umożliwiłoby nam tego żadne inne narzędzie.”- dodaje Hillger.

Vision Solutions cieszy się z możliwości współpracy z firmą Microsoft w dziedzinie wspierania niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji z platformy VMware do środowiska Windows Server Hyper-V i Windows Azure. Windows Server Hyper-V to wydajne rozwiązanie dla klientów i partnerów. Nic nie stoi dziś na przeszkodzie, aby skorzystać z możliwości przejścia do środowiska Windows Server Hyper-V. Narzędzie Double-Take Move umożliwia klientom używającym aplikacji o krytycznym znaczeniu biznesowym migrację na platformę Windows Server Hyper-V bezpośrednio z konsoli System Center przy niemal zupełnym braku przestojów i zakłóceń w pracy serwerów produkcyjnych podczas migracji.” – Alan Arnold, wiceprezes i dyrektor ds. technologii.

O firmie Vision Solutions (visionsolutions.com)

Vision Solutions® to czołowy dostawca rozwiązań do ochrony i przywracania danych w chmurze, zapewniania wysokiej dostępności i poawaryjnego przywracania zasobów i procesów, migracji i współdzielenia danych między platformami dla środowisk IBM Power Systems, Windows, Linux, AIX i chmury obliczeniowej. Rozwiązania Double-Take®iTERA™ i MIMIX® firmy Vision Solutions ułatwiają organizacjom przyjmowanie strategii poawaryjnego przywracania zasobów i procesów w oparciu o chmurę, przeprowadzanie niemal całkowicie wolnych od przestojów migracji w czasie rzeczywistym bez żadnego ryzyka, współdzielenie danych na platformach o dostępie rzeczywistym, a także przenoszenie, ochronę i przywracanie danych, aplikacji i systemów operacyjnych każdego rodzaju dla dowolnej kombinacji serwerów fizycznych, wirtualnych lub zlokalizowanych w chmurze. Poza tym nasze produkty nie tylko eliminują przestoje, ale też ciągle ewoluują, bazując na najbardziej zaawansowanej technologii na rynku.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *