Biznes Benchmark – wydawnictwo elektroniczne i internetowy serwis WWW B2B o technologiach IT dla małego i średniego biznesu

Firma Benchmark.pl sp. z o.o. wydawca serwisu internetowego działającego w obszarze nowych technologii, o tematyce komputerowej Benchmark.pl, uruchomiła elektroniczne wydawnictwo Biznes Benchmark Magazyn i vortal tematyczny Biznes Benchmark – biznes.benchmark.pl, które skierowane są do odbiorcy biznesowego działającego przede wszystkim w segmencie MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa), ale również w segmencie korporacyjnym i administracji publicznej.

Wraz z ukazaniem się trzeciego numeru wydawnictwa elektronicznego Biznes Benchmark Magazyn i jednoczesnym uruchomieniu cyklicznego newslettera Biznes Benchmark, zakończyła się faza startowa projektu. Obecnie vortal Biznes Benchmark oraz elektroniczne wydawnictwo Biznes Benchmark Magazyn są w pełni funkcjonującymi elementami strategii wydawniczej spółki Benchmark.pl.

Okladka_Biznes_Benchmark_Magazyn_nr_3Portal Benchmark.pl istnieje od 1997 roku. Przez ten czas wielu naszych Czytelników, którzy zaczynali wraz z nami przygodę ze światem technologii komputerowych zdążyło skończyć studia i rozpoczęło pracę zawodową. Znaczne grono tych naszych Czytelników do dziś pasjonuje się komputerami i wszystkim co jest z nimi związane. Wielu z nich ma też własne firmy lub decyduje o wykorzystywanych w przedsiębiorstwie technologiach, oprogramowaniu i sprzęcie IT. Dlatego naturalnym dla nas krokiem rozwoju było wyjście naprzeciw tym zawodowym potrzebom naszych Czytelników, rozszerzając zawartość portalu Benchmark.pl o treści związane z technologiami i systemami IT wykorzystywanymi w szeroko rozumianym biznesie.” – mówi Wojciech Kiełt, założyciel serwisu Benchmark.pl i wiceprezes zarządu Benchmark.pl sp. z o.o.. „Dzięki takiemu podejściu udało nam się stworzyć platformę B2B zapewniającą kontakt pomiędzy odbiorcami i użytkownikami technologii informatycznych, a firmami, które na co dzień je dostarczają.” – dodaje Wojciech Kiełt.

Funkcję redaktora naczelnego vortalu Biznes Benchmark oraz wydawnictwa Biznes Benchmark Magazyn objął Marcin Bieńkowski, do niedawna redaktor naczelny wydawanego w grupie Vogel Business Media magazynu B2B poruszającego tematykę związaną z przemysłem i biznesem – MM Magazyn Przemysłowy. Dr inż. Marcin Bieńkowski jest też dziennikarzem technicznym zajmującym się zawodowo technologiami i rynkiem IT od 1997 roku, kiedy to dołączył do zespołu wydającego magazyn komputerowy CHIP, w którym to w latach 2000-2006 pełnił funkcję szefa działu Hardware. Współtworzył też magazyn komputerowy Next (Wydawnictwo Bauer) i portal Webhosting.pl.

Platforma Biznes Benchmark obejmująca wydawnictwo elektroniczne Biznes Benchmark Magazyn przygotowywane w formie PDF dostosowanej również do urządzeń mobilnych i ukazujące się drukiem przy okazji najważniejszych konferencji branżowych w Polsce, oraz vortal Biznes Benchmark, stanowią komplementarną ofertę wydawniczą B2B przeznaczoną przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy i osoby decyzyjne w większych firmach będą mogli tam znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat oprogramowania, sprzętu systemów oraz usług IT potrzebnych w codziennej działalności biznesowej.” – mówi Marcin Bieńkowski, redaktor naczelny wydawnictwa elektronicznego Biznes Benchmark Magazyn i vortalu Biznes Benchmark.

Przygotowanie i prowadzenie tak dużego przedsięwzięcia dla bardzo wymagającego biznesowego czytelnika, decydującego o technologiach IT w firmach działających w najróżniejszych branżach – począwszy mikroprzedsiębiorstw realizujących drobne usługi, małe biura, poprzez firmy zajmujące produkcją przemysłową, finansami, logistyką, administracją, ubezpieczeniami na działach analitycznych i inwestycyjnych w dużych korporacjach skończywszy, jest dla mnie prawdziwym zawodowym wyzwaniem. Niemniej cieszę się, że mogłem się go podjąć i pierwsze efekty naszej pracy Czytelnicy mogą już ocenić na naszej platformie Biznes Benchmark” – dodaje Marcin Bieńkowski.

Platforma Biznes Benchmark

Biznes Benchmark to platforma B2B będąca połączeniem portalu informacyjnego i elektronicznych wydawnictw związanych z branżą IT. Benchmark Biznes skierowany jest do przede wszystkim do Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP), które poszukują najświeższej i pełnej wiedzy na temat oprogramowania, sprzętu i technologii IT niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu każdej firmy ale również do osób decyzyjnych w zakresie inwestycji i IT w administracji publicznej, dużych firmach i korporacjach.

Informacje, artykuły, przeglądy, testy i recenzje, które zamieszczane są na łamach Biznes Benchmark Magazyn i stronach WWW przedstawiane są prostym językiem w sposób przejrzysty i zrozumiały tak, aby każda osoba prowadząca swój własny biznes, czy kierująca pracą firmy mogła podjąć najlepsze decyzje dotyczące oprogramowania oraz infrastruktury informatycznej wykorzystywanego w przedsiębiorstwie. Czytelnik platformy nie musi wykształcenia informatycznego – wystarczy podstawowa wiedza z zakresu obsługi komputerów.

Biznes Benchmark to też platforma umożliwiająca skomunikowanie się małej lub średniej firmy z dostawcą rozwiązań informatycznych potrzebnych do działania przedsiębiorstwa. Na naszych stronach eksperci z firm IT dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z wdrażaniem, funkcjonowaniem i utrzymaniem infrastruktury informatycznej – zarówno tej sprzętowej, jak i programowej – w firmie.

O firmie Benchmark.pl sp. z o.o.:

Benchmark.pl jest najstarszym i czołowym polskim serwisem działającym w obszarze nowych technologii, o tematyce komputerowej. Serwis powstał w czerwcu 1997 roku.

Zapoczątkowany jako platforma dla użytkowników fascynujących się sprzętem komputerowym i testujących wydajność swoich podzespołów, wraz ze wzrostem czytelników serwis rozwijał kolejne działy: aktualności, testy i recenzje, dział porad, największy w Polsce i najobszerniejszy zbiór benchmarków.

Benchmark.pl, jako pierwszy serwis o tematyce komputerowej w Polsce uruchomił również dział mini-recenzji, w którym czytelnicy mogli zamieszczać własne testy i recenzje. W lipcu do internetowej oferty wydawniczej Benchmark.pl dołączył vortal tematyczny skierowany do odbiorcy biznesowego – biznes.benchmark.pl.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.