Ebook Serce i magia Ireny Chołuj – motywy mitologii słowiańskiej

Książka „Serce i magia” nie tyle uczy sztuki magii i dotychczas nie spraktykowanych zaklęć, ile precyzyjnie ukazuje nam świat tak bliski naszym wyobrażeniom z dzieciństwa. To książka, w której dotychczas bardzo negatywne i nielubiane postacie, spotykają się z aprobatą a nawet sympatią czytelników. Osadzona w realiach baśniowego świata tematyka, jest na swój sposób bliska czytelnikowi w każdym wieku i na każdym kontynencie. Zabawne współczesne teksty pozwalają odczuć bliskie nam problemy i  pozwalają przeżyć opisane wydarzenia w poczuciu, że toczą się gdzieś bardzo blisko nas. Czytelnik utożsamia się z postaciami i wraz z nimi przeżywa pojawiające się problemy. Polecam tą książkę każdemu, kto pragnie oderwać się od otaczającej go rzeczywistości a jednocześnie być jej częścią gdyż jest to książka bardzo oddziałująca na wyobraźnię, a także pobudzająca do myślenia nad kondycją realnych społeczeństw, których jesteśmy integralną częścią. Całości dopełnia pięknie wykreowany świat. Wykorzystane w nim motywy mitologii słowiańskiej, przepiękne rusałki dodają książce uroku i pozwalają zatopić się w klimacie iście baśniowym.

Coś o autorce książki:

„Jestem niepoprawną optymistką, zarażam innych swoim entuzjazmem. Mam silne tendencje do wychowywania i edukowania.Chętnie udzielam rad, lecz nie lubię ignorantów.”

Biografia
Szybka lecz krótka kariera: księgowa, instruktor KO, kierownik stołówki szkolnej, dyrektor domu kultury w Kaliszu Pom. ( tutaj osoba od wszystkiego taki trochę murarz,tynkarz, akrobata). Spadek z drabiny sukcesu, tułanie się po świecie. 4,5 letni pobyt w Anglii i praca w domu opieki. Potem własny sklep. Teraz powrót do korzeni i nowy kierunek wytyczony chwilowo po prostej drodze.
Opis
„Moje życiowe motto brzmi: Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało. Z kolejnymi maksymą idę przez życie: Więcej wart jest człowiek pełen polotu i ognia, choćby nawet popełniał dużo błędów, niż ograniczony i zbyt ostrożny.”
Ulubione książki

„Mistrz i Małgorzata”,lubię książki Grocholi. Ostatnio podobała mi się bardzo „Saszeńka” Simon-Sebag Montefiore. Rozczytuję się trochę w ezoteryce. Zainteresowałam się też serią „Błękitnokrwiści” to taki rodzaj odskoczni.

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *