Polskie, kultowe seriale w jesiennej ramówce Tele5.

Od 16 września br. na antenie Tele5 zagoszczą, znane i lubiane polskie seriale. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:50 stacja emitować będzie serial fantasy „Wiedźmin”, a o godzinie 20:00 serial „Janosik

janosik_wiedzmin _grafika

Serial „Wiedźmin” oparty jest na bestsellerowej sadze Andrzeja Sapkowskiego opisującej losy Geralta z Rivii. Tytułowy bohater serialu nie jest zwykłym wojownikiem, to typ outsidera pełnego uczuć i sprzeczności, dzięki czemu jego postać jest wielowymiarowa i fascynująca. Wraz z wiernym przyjacielem bardem Jaskrem i ukochaną czarodziejką Yennefer wprowadza widza w fantastyczny świat przygody.

Scenariusz serialu powstał na podstawie dwóch najwcześniejszych tomów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. W serialu występują znakomici polscy aktorzy, między innymi: Michał Żebrowski, Grażyna Wolszczak, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna.

Janosik” to jeden z najlepszych seriali polskich lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, opowiada historię zbójnika i jego bandy luźno opar tej na faktach historycznych, legendach i baśniach oraz motywach zaczerpniętych z epopei tatrzańskiej „Legenda Tatr” Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Akcja serialu toczy się na początku dziewiętnastego wieku, a tytułowy bohater to nie tylko zwykły zbójnik, który „zabierał bogatym, a dawał biednym” lecz również obrońca chłopów i polskości. Sukces serial zawdzięcza licznym wątkom komediowym, dynamicznym scenom walk i pojedynków, oraz znakomitym, wyrazistym kreacjom aktorskim Marka Perepeczki, Ewy Lemańskiej, Bogusza Bilewskiego, Witolda Pyrkosza, Mariana Kociniaka, i wielu innych znakomitych aktorów.

„Zainteresowanie widzów polskimi serialami jest niezmiennie olbrzymie, dlatego jednym z elementów jesiennej ofensywy programowej Tele5 będzie obranie zdecydowanie bardziej lokalnego kursu – na początek sezonu to właśnie „Janosik” i „Wiedźmin” będą naszymi głównymi pozycjami w porze największej oglądalności. Nabyliśmy od TVP także prawa do „Wojny domowej” i „Tulipana”, które wkrótce również zagoszczą na naszej antenie. Liczymy bardzo na pozytywną decyzję KRRiTV w kwestii przyznania nam koncesji na nadawanie na multipleksie nowego kanału Kino 5, bo wtedy zamierzamy także sami inwestować w tego typu rodzime produkcje.”– mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

Oferta dostępna także na Tele5 HD.

PR
LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *