Polskie, kultowe seriale w jesiennej ramówce Tele5.

Od 16 września br. na antenie Tele5 zagoszczą, znane i lubiane polskie seriale. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:50 stacja emitować będzie serial fantasy „Wiedźmin”, a o godzinie 20:00 serial „Janosik

janosik_wiedzmin _grafika

Serial „Wiedźmin” oparty jest na bestsellerowej sadze Andrzeja Sapkowskiego opisującej losy Geralta z Rivii. Tytułowy bohater serialu nie jest zwykłym wojownikiem, to typ outsidera pełnego uczuć i sprzeczności, dzięki czemu jego postać jest wielowymiarowa i fascynująca. Wraz z wiernym przyjacielem bardem Jaskrem i ukochaną czarodziejką Yennefer wprowadza widza w fantastyczny świat przygody.

Scenariusz serialu powstał na podstawie dwóch najwcześniejszych tomów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. W serialu występują znakomici polscy aktorzy, między innymi: Michał Żebrowski, Grażyna Wolszczak, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna.

Janosik” to jeden z najlepszych seriali polskich lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, opowiada historię zbójnika i jego bandy luźno opar tej na faktach historycznych, legendach i baśniach oraz motywach zaczerpniętych z epopei tatrzańskiej „Legenda Tatr” Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Akcja serialu toczy się na początku dziewiętnastego wieku, a tytułowy bohater to nie tylko zwykły zbójnik, który „zabierał bogatym, a dawał biednym” lecz również obrońca chłopów i polskości. Sukces serial zawdzięcza licznym wątkom komediowym, dynamicznym scenom walk i pojedynków, oraz znakomitym, wyrazistym kreacjom aktorskim Marka Perepeczki, Ewy Lemańskiej, Bogusza Bilewskiego, Witolda Pyrkosza, Mariana Kociniaka, i wielu innych znakomitych aktorów.

„Zainteresowanie widzów polskimi serialami jest niezmiennie olbrzymie, dlatego jednym z elementów jesiennej ofensywy programowej Tele5 będzie obranie zdecydowanie bardziej lokalnego kursu – na początek sezonu to właśnie „Janosik” i „Wiedźmin” będą naszymi głównymi pozycjami w porze największej oglądalności. Nabyliśmy od TVP także prawa do „Wojny domowej” i „Tulipana”, które wkrótce również zagoszczą na naszej antenie. Liczymy bardzo na pozytywną decyzję KRRiTV w kwestii przyznania nam koncesji na nadawanie na multipleksie nowego kanału Kino 5, bo wtedy zamierzamy także sami inwestować w tego typu rodzime produkcje.”– mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

Oferta dostępna także na Tele5 HD.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *