Naładuj baterię na wyjeździe

Urządzenia elektroniczne stały się nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego też, wyjeżdżając na wakacje, nie chcemy z nich całkowicie rezygnować. Dzięki nim możemy odpoczywać będąc na bieżąco z najnowszymi newsami, słuchając naszej ulubionej muzyki, robiąc zdjęcia czy grając w gry. Aby rozładowana bateria nie zepsuła nam urlopu warto spakować uniwersalną ładowarkę.

Często spotykanym gadżetem w rękach nowoczesnego wczasowicza jest tablet. Urządzenia te posiadają ładowarkę w zestawie, zdarza się jednak, że jej zapominamy lub wyjeżdżamy do kraju, w którym są inne gniazdka. W takich sytuacjach pomocna jest mała i kompaktowa ładowarka USB do tabletów, umożliwiająca zasilanie i ładowanie bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Niektóre modele posiadają wymienne złącza w standardzie UE oraz UK, co rozwiązuje problem ładowania podczas wyjazdów zagranicznych. Ładowarkę Targus, posiadającą wszystkie powyższe funkcje, kupimy np. w sklepie internetowym Agito.pl za ok. 62 zł.

Starsze urządzenia, takie jak kompaktowe aparaty fotograficzne czy latarki (a także wiele elektronicznych zabawek naszych dzieci), są zasilane przez baterie popularnie nazywane „paluszkami”. Na rynku dostępnych jest wiele ładowarek umożlwiających przywrócenie życia akumulatorkom.

Ładowarka Duracell CEF 15 przeznaczona jest dla akumulatorków AA lub AAA. Posiada szereg przydatnych zabezpieczeń, m.in. przed włożeniem nieprawidłowych ogniw, odwrotną polaryzacją czy przeładowaniem. Dzięki wskaźnikowi LED będziemy wiedzieć, na jakim etapie ładowania znajduje się aktualnie akumulator. A nie powinno ono zająć dużo czasu – naładowanie ogniwa zajmie tylko 15 minut. Cena ładowarki to ok. 119 zł.

Ładowarka Sanyo Eneloop przeznaczona jest do ładowania akumulatorów, ogniw AA oraz AAA. Sprzęt jest bezpieczny, energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Największą zaletą Eneloop w porównaniu ze zwykłymi akumulatorami jest współczynnik niewielkiego stopnia samorozładowania. Oznacza to, że raz naładowany Eneloop zachowuje swoją energię przez6 do 12 miesięcy (90% po 6 miesiącach, 85% 12 miesiącach). Co więcej, ogniwa Eneloop można, w przeciwieństwie do zwykłych baterii, doładowywać do 1000 razy. Cena ładowarki to ok. 69 zł.

Znacznie tańszą, a równie popularną ładowarką jest Delta Wave. W urządzeniu można ładować 2 akumulatory niklowo-wodorkowe (lub niklowo-kadmowe) jednego rodzaju AA lub AAA. Czas ładowania wynosi około 11 godzin. Zapłacimy za nią jedynie ok. 25 zł.Ceny ładowarek na podstawie oferty sklepu Agito.pl

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *