Co czai się w Twoim ogrodzie?

W Twoim ogrodzie dzieje się więcej niż myślisz, szczególnie latem. W powietrzu, pod ziemią i na ziemi – owady, gryzonie a nawet większe zwierzęta czają się wszędzie. Nie pozwól aby niechciani goście zepsuli Twoje wakacje. Sprawdź, jak szybko i skutecznie obronić przed nimi siebie i najbliższych.

Własny ogródek, będący marzeniem wielu Polaków potrafi przysporzyć także wielu trosk. Kawałek zieleni ma zapewnić spokój i chwilę wytchnienia po wyczerpującym dniu pracy. Jednak nawet najbardziej wypielęgnowany ogródek nie spełni swojej funkcji jeżeli nawiedzą go szkodniki lub jeśli jego użytkownicy będą dręczeni przez chmary komarów i meszek. Na szczęście na wszystko znajdzie się sposób: oto garść praktycznych porad.

Co lata tego lata?

Dla miłośników ogrodowego leniuchowania szczególnie uciążliwe mogą okazać się latające owady. Komary, meszki, osy, pszczoły a nawet szerszenie potrafią dać się w kość. Ukąszenia owadów zadają nie tylko ból, ale mogą też wywołać niebezpieczne reakcje alergiczne. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie specyfiki. Na rynku dostępnych jest wiele produktów chroniących przed owadami: do dyspozycji mamy spraye, aerozole pianki, żele a nawet chusteczki nasączone anty-owadowym preparatem. Szczególną troską należy objąć najmłodsze pociechy, które często bardzo aktywnie buszują po ogródku. Na półkach sklepowych z łatwością odnajdziemy „odstraszacze” przygotowane specjalnie dla nich. Osoby o wrażliwej skórze także mogą zadbać o jej ochronę W produkcji środków odstraszających owady stosuje się substancje, które są skuteczne i bezpieczne zarazem, a dodatkowo uzupełnia się je środkami nawilżającymi, witaminami czy nawet filtrem UV – mówi Sabina Jasiukiewicz z Działu Marketingu firmy Bros. Ile kosztować może nas ochronę przed różnymi owadami? To zależy od tego jak długo przebywamy na zewnątrz i ile osób chcemy zabezpieczyć. Przy założeniu, że nabywamy 2 spraye (jeden na komary i kleszcze a drugi na pszczoły i osy) w sklepie zostawimy ok. 20 złotych.

Po ziemi człapią

Kolejną grupę niechcianych gości stanowią stworzenia, które mogą przechadzać się po ogródku. Zwykłe mrówki są zazwyczaj nieszkodliwe aż do momentu, w którym zadomawiają się na tarasie czy podjeździe i rozpoczynają wycieczki w stronę domu. W takim przypadku do dyspozycji mamy klasyczne spray’e a także np. granulki i żele, które doczepiają się do mrówek i razem z nimi dostają się do mrowiska, co w konsekwencji umożliwia likwidację całej populacji. Czasem naszej pomocy wymagają ogrodowe rośliny, które atakują mszyce. Aby je zabezpieczyć warto zawczasu nabyć aerozole ze środkiem ochronnym. Bywa jednak i tak, że w ogrodzie zadomawiają się gryzonie. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście myszy i szczury. Z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju trutki w postaci granulatu lub specjalne świece dymne . A co zrobić jeżeli na teren posesji wdzierają się psy i koty sąsiadów? Najlepiej je wyprosić i zatroszczyć się o to, by nie załatwiały swoich potrzeb na naszym trawniku. W tym celu należy wybrane miejsca zabezpieczyć odpowiednim preparatem np. spryskać specjalnym, odstraszającym płynem.

Pod ziemią tętni życie

Warto pamiętać, że czasem największe szkodniki pozostają dla nas niewidoczne. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy walczyli z kretami. Działalność tych stworzeń może dosłownie zrujnować wysiłki wkładane w pielęgnację ogrodu w zamian zostawiając tylko nieestetyczne kopce. Mamy kilka opcji do wyboru. Kreta można spróbować złapać w pułapkę. Umieszcza się wtedy rurkę w tunelu między kopcami. Kiedy kret wejdzie do środka uruchamia się zamontowana w rurce zapadka, która uniemożliwia mu ucieczkę. Inną, znaną metodą jest podanie trutki, która bezboleśnie zabija kreta. Nie zaszkodzi także prewencja: uznaniem wielu ogrodników cieszą się elektroniczne odstraszacze kretów, które działają też na inne gryzonie emitując fale dźwiękowe.

PR
LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.