Zbłąkane serce – piękna powieść o miłości

Lidia – centralna postać powieści Zbłąkane serce – to kobieta, która pomimo młodego wieku ma już na swoim karku bogaty bagaż ciężkich doświadczeń. Opuściła swój dom w Katowicach  po tym, jak komunistyczny reżim zostawił piętno internowania na jej rodzinie, a nowy kraj nieszczególnie ciepło ją przyjął. Gdy poznała mężczyznę, który stał się jej mężem – rozdzieliła ich jego tragiczna śmierć. Kolejny mąż zostawił ją, gdy ta nie chciała przyjąć ortodoksyjnych zasad jego nowo odzyskanej religii.

W końcu, Lidia spotyka na swej drodze Thomasa – mężczyznę tak samo zafascynowanego Polską, jak bohaterka zakochana jest we Francji. Niestety, ich związkowi nie jest dane się szczęśliwie połączyć, bowiem życie Lidii to nie tylko droga do zjednoczenia się z ukochanym krajem i ukochanym mężczyzną, ale to też pasmo problemów i szereg prób, którym kobieta musi stawić czoła, aby móc osiągnąć szczęście. Przeszłość bowiem nigdy tak naprawdę nie opuszcza Lidii do końca i pewne jej fragmenty rzucają znaczny cień na przyszłość bohaterki: najpierw za sprawą ojca pierwszego męża Lidii, Valentina. Później, źródłem problemów staje się niemiecki agent, który podaje się za Francuza. Rozwiązanie tej niezwykle napiętej historii jest godne licznych zwrotów akcji – przychodzi niespodziewanie, w nieoczekiwany sposób. Książka dostępna w formie drukowanej oraz jako ebook. Zobacz także inne książki Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej wydane przez Wydawnictwo Psychoskok.

  • Przechytrzyć Pana Boga jest to powieść pełna cierpienia, powagi. Trudna i lekka zarazem. Wątki kryminalne i szpiegowskie przeplatają się z intrygującymi rozważaniami natury egzystencjalnej.
  • Więcej niż szczęście to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej.
  • Zdeptana róża to przejmująca historia prześladowania niewinnego człowieka przez PRL-owską bezpiekę.
No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *