Biały myśliwy i Bestie

Biały myśliwy i bestie” to tytuł nowej książki autorstwa Tomasza Zackiewicza, która tym razem nie jest w żaden sposób oparta na autobiograficznych doświadczeniach autora. Jest to powieść, która jak sam autor podaje, jest próbą zmierzenia się z wybitną twórczością Joshepa Conrada Korzeniowskiego z jego „Jądrem ciemności”. Czy ten zamiar powiódł się Tomaszowi Zackiewiczowi chociaż w części to ocenić może tylko czytelnik i krytyka ale niewątpliwie ta powieść może być ciekawą lekturą do przeczytania. Akcja powieści dzieje się w Kongo na początku lat 60-tych. Jest to niewątpliwie bardzo burzliwy okres w historii tego kraju a na kanwie wydarzeń historycznych tamtych lat toczy się akcja powieści. W roku 1960-tym Kongo uzyskuje niepodległość od Belgii i zaraz po tym wybucha secesja bogatej prowincji Katangi wspieranej przez białych najemników. Pierwszy prezydent Konga Patrice Lumumba zostaje zamordowany przez siepaczy Moisa Czomby, przywódcy secesji. Po secesji wybucha rewolta simbów skierowana przeciwko białym mieszkańcom Konga i postkolonialnym interesom zachodu. W tym czasie w Kongu śledzimy losy Alberta Jancewicza, emigranta z komunistycznej Polski i myśliwego z kongijskiej dżungli. Albert Jancewicz mieszka nieopodal Stanleyville nad rzeką Lomami we wschodniej części kraju, tam poluje ze swym towarzyszem Tumbą. W mieście Albert ma przyjaciela, starego lekarza, Francuza Jean-Pierra Paneloux. Kiedy biali najemnicy docierają na wschód kraju i napadają na wioskę Tumby Paneloux w jednym z nich rozpoznaje nazistowskiego zbrodniarza z obozu z czasu wojny, któremu nic nie jest. Postanawia ścigać najemników aby go zabić. Jancewicz, Paneloux i trzech czarnych wyruszają tropem najemników w pogoni za ludzką bestią. Taki jest początek wydarzeń jakie mają miejsce w powieści, co okaże się mrocznym elementem ludzkiej duszy dowiemy się z samej powieści.

Inne publikacje autora:

 • Linusia, mój rajski ptak czyli rzecz o pisarzu i jego MuzieSwoje doświadczenia i głębokie doznania opisał bardzo szczegółowo. Jako zagorzały przeciwnik stałych związków nie spodziewa się, że niedługo na jego drodze pojawi się kobieta, która wywróci jego życie do góry nogami. Jako młody student Tomasz, poznaje starszą od siebie pięknej urody kobietę Linę i nawiązuje się między nimi silna więź.
 • Praktyki na Starym Mieście w Lublinie. Czyli jak to jest na archeologii.to powieść, w której przedstawiono prawdziwe dzieje z życia autora. Ma zatem charakter autobiograficzny. Powieść dotyczy krótkiego okresu z życia autora, zaledwie trzech tygodni z jego młodości, kiedy to odbywał praktyki studenckie jeszcze przed przystąpieniem do studiów na pierwszym roku.
 • Brakujący elementw odróżnieniu od poprzednich książek tego autora jest to tym razem powieść z gatunku sensacji i przygody. Zamiarem autora było napisanie powieści w guście tych z XX wieku na jakich sam się wychowywał, jak podaje, zanim pojawił się internet. Czy zadanie to powidło mu się ocena w tym zakresie należy oczywiście do czytelników ale należy przypuszczać że jest to dobry kawałek sensacyjnej przygody a przez to rozrywki czytelniczej.
 • Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego to najpełniejsze ujęcie wojskowości Stefana Batorego na polskim rynku, oparte na szerokiej bazie źródłowej i z bogatym zestawem literatury, w tym obcojęzycznej. Całość ukazała się w IV tomach.
No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

 1. Avatar
  Ebooki123 Maj 13, 2013

  serdecznie polecam 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *