Longplay z telewizora

Inauguracja nowej siedziby Klubu Komediowego Chłodna

Ukryte Miasto, ul. Noakowskiego 16

sobota, 11 maja, 19:00

Aneta spędza noc z narzeczonym. Rano z przerażeniem odkrywa, że chłopak leży obok z nożem w plecach. Policja nie znajduje żadnych śladów włamania, a sama Aneta niczego nie pamięta…
Tak lub na setki innych sposobów może rozpocząć się spektakl LONGPLAY, ponieważ inspiracją Teatru Klancyk będą opisy programów telewizyjnych. Prosimy o przyniesienie ze sobą wycinków z gazety telewizyjnej, opisów wybranych teleturniejów, skrótów ulubionych odcinków ulubionych seriali, cytatów o filmach i innych telewizyjnych propozycji. Klancyk wylosuje niektóre z nich i tak powstanie  improwizowana ramówka!

„Longplay” to długa forma improwizowana, w której sceny inspirowane są różnymi tekstami kultury – od powieści („Kochanie, zabiłam nasze koty” Doroty Masłowskiej), przez felietony (Jakub Żulczyk, Agnieszka Drotkiewicz), haiku (Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz), po muzykę (Jack Kleyff, Paula i Karol, Marcin Masecki) – oraz osobami, które z nami grają (Maciej Stuhr). Jedno słowo, otrzymane od publiczności, staje się inspiracją dla monologu i serii scen, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań.

GDZIE: Klub Komediowy Chłodna w Ukrytym Mieście, ul. Noakowskiego 16

Bilety: 25 (normalny)/15 (ulgowy) pln

Rezerwacje biletów: komedia@chlodna25.pl lub 787730077

Teatr improwizowany Klancyk jest prekursorem warszawskiej teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia.

Cechą wspólną jest współpraca przynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *