Czysty dom i samochód alergika

Jedną z coraz popularniejszych chorób cywilizacji jest alergia. Jak wynika z badań Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce przeprowadzonych na grupie 22 500 respondentów z 8 największych miast Polski oraz regionu rolniczego Zamojszczyzny choroby alergiczne występują u prawie 40 proc. Polaków. Cierpią na nią osoby w różnym wieku, bardzo często dzieci i młodzież. Przed uczuleniem nie da się uciec, ale można skutecznie dbać o komfort życia alergików. Dom, samochód – miejsca, w których alergicy powinni czuć się bezpiecznie, muszą być zawsze czyste, tak by zminimalizować ryzyko reakcji uczuleniowych. To ważne, gdyż alergenami oprócz pyłków są zarówno kurz, pleśń jak i sierść zwierząt.

Jak zadbać o dom alergika uczulonego na kurz? Regularnie sprzątając pomieszczenia, tak by nie dopuścić do gromadzenia się kurzu – na meblach, dywanach, zasłonach i zabawkach dla dzieci. Samo odkurzanie może nie być wystarczające, konieczne jest regularne czyszczenie powierzchni na których zbiera się kurz, sierść zwierząt, a nawet pleśń.

Niemiecki producent Werner&Mertz rekomenduje produkty marki tuba do czyszczenia tapicerek, wykładzin i dywanów. Są łatwe w użyciu a regularnie używane pomagają utrzymać czystość w domu i w samochodzie.

Uniwersalny odplamiacz w sprayu
do dywanów, wykładzin, tekstyliów i tapicerki samochodowej. Wyjątkowo skuteczny, gdyż zawiera aktywny tlen; cząsteczki tlenu wnikają we włókna tkanin i „wyłapują” cząsteczki brudu. Preparat usuwa skutecznie i bez trudu uciążliwe plamy m.in. z czerwonego wina, herbaty, kawy, owoców, soków, oleju i tłuszczu.

Rekomendowana cena: ok 12,50 zł

Szampon do wykładzin
Niezwykle skuteczny szampon zawierający aktywne substancje na bazie cytryny. Czyści dogłębnie włókna. Odświeża kolory dywanów i wykładzin. Pozostawia przyjemny cytrynowy zapach. Odpowiedni zarówno do prania ręcznego i mechanicznego. Dzięki skoncentrowanej formule preparat jest niezwykle wydajny, jest idealny do czyszczenia i pielęgnacji dużych powierzchni.  Szampon rozcieńcza się wodą i gąbką wytwarza pianę, którą aplikuje się na odkurzonej tapicerce. Po wyschnięciu wystarczy ponownie odkurzyć. Jeśli zabrudzenia są bardzo silne, należy użyć  wcześniej tuba odplamiacz w sprayu z aktywnym tlenem.
Rekomendowana cena: ok 9 zł

Pianka do czyszczenia dywanów i wykładzin z włókien naturalnych i sztucznych
Gruntownie i skutecznie czyści, głęboko wnikając we włókna. Dodatek specjalnego impregnatu chroni dywany przed szybkim ponownym zabrudzeniem się. Pianka odświeża kolory, pozostawiając dodatkowo przyjemny, długotrwały i świeży cytrynowy zapach. Idealna do czyszczenia ciągów komunikacyjnych.
Rekomendowana cena: ok 14,50 zł

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *