Aplikacje na smartfona, które warto zainstalować przed majówką

Wybierasz się na majówkę? Z myślą o kierowcach i miłośnikach podróży powstało wiele aplikacji, które przydadzą się zarówno podczas długich wyjazdów jak i krótkiego majówkowego wypadu za miasto. Pogoda na każdą okazję

Opady deszczu czy zbyt niska temperatura potrafią zepsuć nawet najlepszy wyjazd. Dlatego już na etapie planowania, warto skorzystać z aplikacji, które pomogą przewidzieć pogodę, np. AccuWeather. Takie udogodnienie z pewnością pomoże lepiej zaplanować miejsce wyjazdu, aktywności w poszczególnych godzinach w ciągu dnia, a nawet … odpowiednią na dany dzień fryzurę. Aplikacja podaje bowiem również nietypowe informacje, np. o tym jak duże jest ryzyko… skręcania włosów czy przeziębienia w danym momencie.

Mobilna lista

Podróżowanie wiąże się również z przemyślaną koncepcyjnie i skomplikowaną logistyką – szczególnie jeżeli wyjeżdżamy całą rodziną. Listę rzeczy do zabrania warto zacząć przygotowywać wcześniej, aby tuż przed wyjazdem nie okazało się, że czegoś brakuje lub o czymś zapomnieliśmy. Najlepszym miejscem na zebranie tych wszystkich informacji będzie smartfon. Aplikacja Packing pro pozwala na przygotowanie bardzo przemyślanej i uporządkowanej listy. Segreguje rzeczy np. pod względem przeznaczenia czy pogody, układa je w kategorie, dzieli na rzeczy dla poszczególnych członków rodziny i udostępnia, co dodatkowo pozwala przydzielić zadania przed wyjazdem.

Szybko i tanio do hotelu

Wyjeżdżając w trasę chcielibyśmy być u celu jak najszybciej, nie płacąc mandatów za zbyt szybką jazdę. Z pomocą przychodzą nawigacje na smartfony, takie jak NaviExpert, które nie tylko nawigują, ale także chronią przed mandatami, dzięki temu, że ostrzegają przed fotoradarami i kontrolami drogowymi. NaviExpert jest jednak przede wszystkim znany z tego, że dobrze omija korki. Funkcja ta przyda się szczególnie kierowcom, którzy planują wyjazd na majówkę w piątek 26 kwietnia i powrót w niedzielę 5 maja. W tych dniach, podobnie jak w latach ubiegłych, na wylotówkach dużych miast prowadzących do popularnych miejscowości wypoczynkowych z pewnością utworzą się korki. Aplikację warto wypróbować w tym czasie również dlatego, że jej producent oferuje bezpłatny, tygodniowy test usługi, a dodatkowo jest ona aktualnie w promocji.

Podczas pobytu na urlopie warto korzystać także z jednej z najbardziej wszechstronnych aplikacji turystycznych – TripAdvisor, która nie tylko pomaga znaleźć miejsca noclegowe w pobliżu, restauracje czy loty, ale także wyświetla rekomendacje i oceny wybranych miejsc. Po tym, gdy na podstawie recenzji wybierzemy hotel, możemy go także zarezerwować z poziomu aplikacji.

Dla pasjonatów

To nie wszystko, co dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowali producenci aplikacji. Posiadaczy smartfonów spragnionych sportowych wrażeń wyposażyli także w ogromną ilość aplikacji dedykowanych, zgodnych z ich hobby. Wszystkim żeglarzom, kitesurferom i windsurferom, którzy zamierzają rozpocząć sezon podczas nadchodzącej majówki na pewno przyda się aplikacja, która pozwoli poczuć wiatr we włosach – Windhunter. Do tych, którzy wolą góry niż wodę skierowano aplikację, która pomaga zaplanować wędrówki po górskich szlakach – Trial.pl. Rowerzystom i biegaczom spodoba się np. Sports Tracker, dzięki której nie tylko poznają dobre trasy joggingowe i rowerowe, ale także będą mogli śledzić wyczyny swoje i innych sportowców. A dla miłośników grillowania przygotowano aplikację Grill-it!, która udostępnia różnorodne przepisy na potrawy z grilla.

A po długim majowym weekendzie warto zatrzymać wspomnienia i w tym celu skorzystać z jednego z programów do obróbki zdjęć, np. PicsArt, które nie tylko obrobią zdjęcia, ale także pozwolą się nimi podzielić ze znajomymi i rodziną np. za pomocą portali społecznościowych.

O NaviExpert

NaviExpert to nawigacja na telefony komórkowe i tablety. Oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie online. Dzięki technologii Community Traffic pozwala na omijanie korków. Skuteczność tej funkcji była wielokrotnie potwierdzana przez media organizujące niezależne testy nawigacji, m.in. Motor, Auto Moto czy Antyradio. W ramach swojej aplikacji NaviExpert wprowadził także ostrzeżenia CB, które przenoszą funkcjonalność powszechnie używanego CB radia do aplikacji mobilnej. Ponad 300 modeli znanych marek jest kompatybilnych z aplikacją NaviExpert. Współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Android, iOS, Windows Phone, Windows Mobile, Bada, Symbian).

Spółkę utworzyli w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Firma pozyskała inwestora typu Venture Capital, którym jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych MCI Management S.A. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej Orange, Play, Plus, T-Mobile. Więcej na stronie: www.naviexpert.pl; www.facebook.com/naviexpert

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *