SkyCash z transakcjami w ciężar karty

Użytkownicy SkyCash, systemu płatności przez komórkę, mogą już dokonywać transakcji w ciężar karty płatniczej, bez potrzeby zasilania konta. Pierwszą usługą wykorzystującą tę funkcjonalność są bilety kolejowe oferowane przez Koleje Wielkopolskie oraz SKM w Trójmieście.SkyCash, system płatności przez komórkę, wprowadził możliwość dokonywania transakcji bezpośrednio w ciężar karty płatniczej Visa lub MasterCard. Dla użytkowników oznacza to jeszcze większą wygodę i brak konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu elektronicznej portmonetki. Nowa funkcjonalność działa w ramach świata MasterCard Mobile i można z niej korzystać do płatności za bilety kolejowe znajdujące się w ofercie dwóch przewoźników: Kolei Wielkopolskich oraz SKM w Trójmieście. Rozwiązanie będzie systematycznie rozszerzane na pozostałe usługi dostępne w SkyCash, jak zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów do kina czy płatności za parkowanie.

– Płatności realizowane w ramach środków dostępnych na karcie to naturalny kierunek rozwoju systemu, a zarazem wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Od teraz każda karta płatnicza Visa i MasterCard może służyć nie tylko do szybkiego zasilania konta, ale również jako bezpośrednie źródło środków do dokonywania transakcji – dodaje Mazurkiewicz.

Żeby kupować bilety kolejowe bez zasilania konta, wystarczy w ustawieniach aplikacji aktywować opcję płatności kartą. Użytkownik w dalszym ciągu będzie mógł swobodnie korzystać ze środków zgromadzonych w SkyCash, wybierając podczas transakcji preferowane źródło płatności. Kartę Visa lub MasterCard można podłączyć do konta SkyCash na stronie www.skycash.com lub znacznie szybciej, bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego.

***

SkyCash

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi oraz płatności w Internecie i punktach handlowych. Do SkyCash można zaprosić posiadacza każdego spośród 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce. W 2011 roku SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *