SkyCash z transakcjami w ciężar karty

Użytkownicy SkyCash, systemu płatności przez komórkę, mogą już dokonywać transakcji w ciężar karty płatniczej, bez potrzeby zasilania konta. Pierwszą usługą wykorzystującą tę funkcjonalność są bilety kolejowe oferowane przez Koleje Wielkopolskie oraz SKM w Trójmieście.SkyCash, system płatności przez komórkę, wprowadził możliwość dokonywania transakcji bezpośrednio w ciężar karty płatniczej Visa lub MasterCard. Dla użytkowników oznacza to jeszcze większą wygodę i brak konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu elektronicznej portmonetki. Nowa funkcjonalność działa w ramach świata MasterCard Mobile i można z niej korzystać do płatności za bilety kolejowe znajdujące się w ofercie dwóch przewoźników: Kolei Wielkopolskich oraz SKM w Trójmieście. Rozwiązanie będzie systematycznie rozszerzane na pozostałe usługi dostępne w SkyCash, jak zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów do kina czy płatności za parkowanie.

– Płatności realizowane w ramach środków dostępnych na karcie to naturalny kierunek rozwoju systemu, a zarazem wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Od teraz każda karta płatnicza Visa i MasterCard może służyć nie tylko do szybkiego zasilania konta, ale również jako bezpośrednie źródło środków do dokonywania transakcji – dodaje Mazurkiewicz.

Żeby kupować bilety kolejowe bez zasilania konta, wystarczy w ustawieniach aplikacji aktywować opcję płatności kartą. Użytkownik w dalszym ciągu będzie mógł swobodnie korzystać ze środków zgromadzonych w SkyCash, wybierając podczas transakcji preferowane źródło płatności. Kartę Visa lub MasterCard można podłączyć do konta SkyCash na stronie www.skycash.com lub znacznie szybciej, bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego.

***

SkyCash

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi oraz płatności w Internecie i punktach handlowych. Do SkyCash można zaprosić posiadacza każdego spośród 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce. W 2011 roku SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *