Ilona Weiss pokieruje finansami ABC Data

Rada nadzorcza największego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dystrybutora sprzętu IT, zdecydowała o poszerzeniu kompetencji Wiceprezes Zarządu Ilony Weiss, która do tej pory odpowiadała za sprawy operacyjne. Pani Ilona Weiss odpowiedzialna będzie również za sprawy finansowe.ABC Data S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka giełdowa z sektora dystrybucji sprzętu IT i elektroniki konsumenckiej, która z powodzeniem działa od ponad dwudziestu lat. Dzięki systematycznemu rozwojowi jest jedynym polskim dystrybutorem IT działającym bezpośrednio w ośmiu krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Strategia Spółki zakłada wejście na kolejne rynki w oparciu o wypracowany przez ABC Data spójny model ekspansji organicznej.

W najbliższym czasie ogłosimy nasz plan rozwoju na najbliższe lata, nad którym pracuje Zarząd. Przed nami duże wyzwania. Doświadczenie i kompetencje Pani Ilony Weiss będą dla Spółki bardzo istotne w najbliższym czasie. Dlatego właśnie Rada Nadzorcza zdecydowała się rozszerzyć zakres jej odpowiedzialności. Bardzo bogate doświadczenie menedżerskie Pani Prezes powoduje, że nie mam żadnych wątpliwości, iż podoła postawionym przed nią wyzwaniom.” – powiedział Prezes Zarządu Norbert Biedrzycki.

Tomasz Zatorski, który był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za finanse pozostaje w Spółce i będzie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego. Jest on związany z ABC Data od 14 lat.

Pani Ilona Weiss posiada 20 – letnie doświadczenie w roli managera. Karierę zawodową rozpoczęła w 1992 roku w Banku Handlowym w Warszawie. W latach 1993 – 1996 pracowała w Telekomunikacji Polskiej S.A. jako ekonomista przy tworzeniu planów rozwojowych i inwestycyjnych tej spółki. W 1996 roku dołączyła do grupy Alcatel, gdzie zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym, głównie związane z kontrolingiem finansowym i operacyjnym, budżetowaniem, raportowaniem i analizą biznesową. Po globalnej fuzji Alcatel-Lucent, w 2006 roku objęła stanowisko menedżera finansowego odpowiedzialnego za unifikację zasad sprawozdawczości finansowej połączonych firm w Polsce oraz konsolidację. W latach 2008-2010 zajmowała stanowisko Dyrektora Finansowego w spółce Sage, gdzie odpowiadała za strategiczne i operacyjne zarządzanie finansami tej grupy w Polsce. W latach 2010 – 2012 była Wiceprezesem Zarządu ds. finansowych w spółce Sygnity. Pani Ilona Weiss obecnie pełni również funkcję Partnera ds. Inwestycji w grupie MCI.

Ilona Weiss jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalności Zarządzanie Finansami. Posiada również międzynarodowe kwalifikacje finansowe ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). W 2010 roku została wybrana na Prezydenta ACCA Poland i pełni tę funkcję do dziś. Jest również członkiem Globalnego Forum ds. Sprawozdawczości Finansowej (Corporate Reporting Global Forum), który z ramienia ACCA opiniuje i doradza Międzynarodowej Radzie ds. Sprawozdawczości Finansowej (IASB) i Komisji Europejskiej (EC). Pełni funkcję lidera projektu, będąc jednocześnie współautorem „Dobrych Praktyk Komitetów Audytu w Polsce”. W latach 2010 – 2011 była Przewodniczącą Kapituły Konkursu „Dyrektor Finansowy Roku”.

 O ABC Data S.A.

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki konsumenckiej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w siedmiu państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, elektronikę konsumencką, usługi. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 56 tysięcy produktów ponad 300 renomowanych dostawców.

Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line.

W czerwcu 2011 roku ABC Data S.A. rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych pod własną marką Colorovo. Pod tą marką Spółka oferuje obecnie ponad 400 produktów. Od debiutu marka poszerzyła swój portfel produktów o akcesoria czyszczące do ekranów, komputerów i urządzeń peryferyjnych. Ponadto do sprzedaży wprowadzone zostały obudowy komputerowe do zastosowań biurowych oraz dla graczy komputerowych, a także tablet CityTab. Produkty marki Colorovo są dostępne w całej sieci dystrybucji grupy ABC Data, we wszystkich krajach, gdzie spółka jest obecna.

W latach 2009-2011, corocznie, ABC Data S.A. była nagradzana przez EMEA Channel Academy tytułem najlepszego dystrybutora IT w regionie CEE.

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *