Ze szczęściem w ciuciubabkę – Eva Sion i Ewa Witkiewicz

Ebook Evy Sion i Ewy Witkiewicz „Ze szczęściem w ciuciubabkę” to pierwsza z trzech części powieści o miłości. Główną bohaterką jest architekt Emma, która nie jest szczęśliwą mężatką. Wraz z mężem mieszka w Szwajcarii, w pięknym domu położonym nad jeziorem Genewskim. Kobieta szuka prawdziwego uczucia, jakiego nie może odnaleźć w swoim związku. Ma za sobą kilka skoków w bok, lecz to czego tak pragnie niestety jak się okazuje, nie jest tak proste do zdobycia. Czy uda jej się w końcu zaspokoić swoje dla niektórych banalne pragnienie. Pieniądze, pozycja jak się okazuje dla kobiety, to tylko pewnego rodzaju dodatek, który pomaga w życiu. Sama przyznaje, że „Klucz do szczęścia powinien być oczywisty, a szczera i odwzajemniona miłość winna czynić cuda w naszym życiu.” – czytamy w powieści. „Z uczuciami było tak samo. Szukałam tylko pięknych historii miłosnych. Niefortunnie, nie znalazłam ich wiele. Analogicznie do wnętrz, starałam się je wymyślać. Zabawa jest niewinna, ale w dłuższej perspektywie może stać się niebezpieczna, ponieważ coraz bardziej oddala nas od rzeczywistości.”  – przyznaje bohaterka.

Młoda kobieta szukając zrozumienia trafia na terapię, gdzie pragnie wyzwolić się z nałogu. Czy ludzie, których tam pozna pomogą jej odnaleźć się? Czy małżeństwo, które i tak już wisi na włosku przetrwa i czy uda się je jeszcze uratować? Niespodziewanie zostaje powiadomiona o śmierci ciotki Liny, która mieszka w Polsce. Jej wyjazd i sprawy spadkowe, jakie musi załatwić na miejscu, sprawiają, że coraz bardziej odsuwa się od męża, który zresztą, także wyjeżdża do RPA, gdzie przedłuża kontrakt na trzy lata. Jak potoczy się dalej życie młodej kobiety, która pomimo wielu prób nie poddaje się i dalej szuka prawdziwego uczucia? Czy kolega z dawnych lat, którego spotyka w Warszawie, jest w stanie ją oczarować?  Jaką decyzję podejmie: czy wróci do pustego domu do Szwajcarii, czy zamieszka w mieszkaniu cioci Liny? A może RPA? Czy ktoś tam na nią jeszcze czeka?

Powieść bardzo ciekawie napisana, ciekawe opisy krajobrazu zarówno Polski jak i Szwajcarii. Zdarzenia w powieści opisane bardzo szczegółowo i szalenie interesująco. Zabawnie opisane sytuacje, w jakich znajduje się główna bohaterka, ale także dramaty jakie przeżywa. Książka jednym słowem interesująca. Ukazała się w formie ebooka i już jest dostępna na rynku wydawniczym. Serdecznie polecam.

Jest już drugi tom powieści „Ze szczęściem w ciuciubabkę” Ewy Witkiewicz„A co z prawdą?”. Autorka opisuje w nim dalsze losy tej samej bohaterki Emmy, która tym razem w sposób ewidentny staje się ofiarą uwięzioną w pajęczynie kłamstw i tajemnic. Autorka bierze pod lupę źródło nieudanego związku. Porażki miłosne Emmy mają służyć czytelnikowi za przestrogę. Powieść również ukazała się w formie ebooka

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *