Podejmij wyzwanie

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się po raz pierwszy przetłumaczona i wydana w naszym kraju książka jednego z prekursorów ruchu pozytywnego myślenia Orisona Swett Mardena „Podejmij Wyzwanie, czyli sukces w trudnych warunkach”. Do grupy autorów, która inspirowała się rozważaniami Mardena zalicza się między innymi Napoleona Hilla(Myśl i bogać się) i Dale Carnegi (Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi).

Marden swoją pierwszą książkę opublikował w 1894 roku. Trzy lata później założył magazyn „Sukces”, który był wydawany olbrzymim, jak na koniec XIX wieku nakładzie pól miliona egzemplarzy.
– Wiedziałam, że wiedza Mardena nie jest jedynie owocem teoretycznych studiów i akademickich dyskusji, lecz zrodziła się na skutek własnych, często bolesnych i traumatycznych przeżyć – podkreśla Sylwia Mokrysz, która przetłumaczyła książkę. – Sama lubię wracać do jednej z najczęściej przytaczanych jego sentencji, że jeżeli sukces ma się stać rzeczywistym – należy „skupić się na celu i konsekwentnie dążyć w jednym wytyczonym kierunku”. Tak zresztą było z tłumaczeniem tej książki. Jestem przekonana, że warto po nią sięgnąć. Mimo upływu lat, które minęły od chwili, kiedy została napisana, nic nie straciła na swej aktualności – dodaje Sylwia Mokrysz. Orison Swett Marden (1850-1924), ukończył studia medyczne, humanistyczne i teologiczne. Przez wiele lat był związany z Ruchem Nowej Myśli. Jest uważany za jednego z pierwszych autorów książek
motywacyjnych. Konsekwentnie wskazywał w nich, że każdy ma równe szanse na osiągnięcie w życiu sukcesu.
– W Polsce Marden nadal pozostaje stosunkowo mało znanym autorem, mimo, że w zadziwiający i trwały sposób wpłynął na to, w jaki sposób myślimy dziś o sukcesie osobistym – podkreśla S. Mokrysz – Echa jego rozważań znajdziemy w wielu pracach z zakresu psychologii pozytywnej. Oddając czytelnikom do rąk książkę Mardena, mam nadzieję, że dla wielu z nich będzie impulsem w podejmowaniu słusznych decyzji w odpowiednim czasie – kończy Sylwia Mokrysz. „

Książka została wydana w limitowanym nakładzie z przeznaczeniem przede wszystkim dla menadżerów i tych, którzy co dziennie i po wielokroć musza podejmować trudne decyzje w szybko zmieniających się warunkach współczesnej gospodarki. – To prezent z przesłaniem na trudne rynkowe czasy, kiedy nie wolno się bać nieszablonowych rozwiązań – zapewnia Sylwia Mokrysz.

Książkę ilustrował ja Krzysztof Tkaczyk, z kolei Agnieszka Boroń opracowała koncept kamyków na tylnej okładce.

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *