Podejmij wyzwanie

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się po raz pierwszy przetłumaczona i wydana w naszym kraju książka jednego z prekursorów ruchu pozytywnego myślenia Orisona Swett Mardena „Podejmij Wyzwanie, czyli sukces w trudnych warunkach”. Do grupy autorów, która inspirowała się rozważaniami Mardena zalicza się między innymi Napoleona Hilla(Myśl i bogać się) i Dale Carnegi (Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi).

Marden swoją pierwszą książkę opublikował w 1894 roku. Trzy lata później założył magazyn „Sukces”, który był wydawany olbrzymim, jak na koniec XIX wieku nakładzie pól miliona egzemplarzy.
– Wiedziałam, że wiedza Mardena nie jest jedynie owocem teoretycznych studiów i akademickich dyskusji, lecz zrodziła się na skutek własnych, często bolesnych i traumatycznych przeżyć – podkreśla Sylwia Mokrysz, która przetłumaczyła książkę. – Sama lubię wracać do jednej z najczęściej przytaczanych jego sentencji, że jeżeli sukces ma się stać rzeczywistym – należy „skupić się na celu i konsekwentnie dążyć w jednym wytyczonym kierunku”. Tak zresztą było z tłumaczeniem tej książki. Jestem przekonana, że warto po nią sięgnąć. Mimo upływu lat, które minęły od chwili, kiedy została napisana, nic nie straciła na swej aktualności – dodaje Sylwia Mokrysz. Orison Swett Marden (1850-1924), ukończył studia medyczne, humanistyczne i teologiczne. Przez wiele lat był związany z Ruchem Nowej Myśli. Jest uważany za jednego z pierwszych autorów książek
motywacyjnych. Konsekwentnie wskazywał w nich, że każdy ma równe szanse na osiągnięcie w życiu sukcesu.
– W Polsce Marden nadal pozostaje stosunkowo mało znanym autorem, mimo, że w zadziwiający i trwały sposób wpłynął na to, w jaki sposób myślimy dziś o sukcesie osobistym – podkreśla S. Mokrysz – Echa jego rozważań znajdziemy w wielu pracach z zakresu psychologii pozytywnej. Oddając czytelnikom do rąk książkę Mardena, mam nadzieję, że dla wielu z nich będzie impulsem w podejmowaniu słusznych decyzji w odpowiednim czasie – kończy Sylwia Mokrysz. „

Książka została wydana w limitowanym nakładzie z przeznaczeniem przede wszystkim dla menadżerów i tych, którzy co dziennie i po wielokroć musza podejmować trudne decyzje w szybko zmieniających się warunkach współczesnej gospodarki. – To prezent z przesłaniem na trudne rynkowe czasy, kiedy nie wolno się bać nieszablonowych rozwiązań – zapewnia Sylwia Mokrysz.

Książkę ilustrował ja Krzysztof Tkaczyk, z kolei Agnieszka Boroń opracowała koncept kamyków na tylnej okładce.

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *