Śliski poniedziałek w statystykach

Białe chodniki i ulice z zamarzającym na nich śniegiem to czerwony alarm nie tylko dla szpitali i służb drogowych. Także ubezpieczyciele pracują w takie dni na najwyższych obrotach. Ilość interwencji assistance wzrosła w poniedziałek w całym kraju o blisko 80%* w porównaniu z piątkiem.

Największe zmiany odnotowano w woj. podlaskim – aż o 467% więcej wezwań. Trudne warunki drogowe i obfite opady w tej części Polski to dla wielu użytkowników samochodów kłopot, z którym nie sposób samodzielnie sobie poradzić stąd tak częste posiłkowanie się usługami assistance. Inne województwa z największym wzrostem to lubuskie (300%) oraz lubelskie i zachodniopomorskie (po około 200% wzrostu). Tylko w trzech województwach ilość interwencji pozostała na niemal niezmienionym poziomie (wielkopolskie, świętokrzyskie i małopolskie gdzie zanotowano nawet minimalny spadek).

Najwięcej było wczoraj oczywiście wezwań z assistance motoryzacyjnego, które kierowcy bardzo często mają bezpłatnie dodawane do pakietu ubezpieczeń OC/AC. Najczęstsze przyczyny wezwań to awaria samochodu – 66% (w tej kategorii jest m.in. niemożliwość odpalenia pojazdu, czy zamarznięcie hamulca ręcznego) i wypadek – 30%.

– W całym kraju ilość wezwań wzrosła o 78%. Taka liczba to oczywiście zawsze duże wyzwanie, ale czołowe firmy są na to przygotowane. Mamy bardzo szeroką siatkę sprawdzonych współpracowników w całym kraju. Czas oczekiwania na wezwanie właściwie nie uległ wydłużeniu, po prostu większa ilość naszych partnerów – lawet i pojazdów serwisowych – wyjechała na drogi w całym kraju – mówi Tomasz Brożyna, Dyrektor Pionu Operacyjnego Mondial Assistance, właściciela portalu pomoc-fachowcow.pl

*dane Mondial Assistance

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *