Turystyka wiejska w Bułgarii

Turystyka wiejska pozwala na zapoznanie się z tradycją i sposobem życia lokalnej ludności. Bułgaria, która wciąż podlega transformacji, nadal obfituje w miejsca niezmienione od kilkudziesięciu lat. Gościnność Bułgarów, unikalna kuchnia, dobrze zachowane zwyczaje ludowe, rzemiosło i rękodzieło, architektura osadnictwa oraz piękne otoczenie przyrody zapewniają niezapomniane wspomnienia wielbicielom turystyki wiejskiej.

Goście zazwyczaj są umieszczani w domach zbudowanych w XIX w lub we wczesnym XX w, których standard nadaje nowe znaczenie pojęciu „Bułgaria apartamenty„. Częścią bogatych doświadczeń, przygotowanych dla turystów, są potrawy z warzyw na bieżąco zbieranych z pobliskich ogrodów, które są łączone z ziołami z pobliskich lasów i pól. W wioskach nie sposób narzekać na nudę – goście mogą brać czynny udział w przygotowaniu potraw według tradycyjnych przepisów, pomagać w codziennych obowiązkach rolników, konno lub na rowerze odwiedzić pobliskie atrakcje czy zbierać aromatyczne zioła lub koszyki grzybów i jagód w pobliskich lasach. Dodatkowe atrakcje dla wytrwałych to m.in dojenie krów, koszenie siana, przyrządzanie jogurtów, serów i dżemów. Praktycznie każda, wiejska rodzina destyluje swoją własną rakiję i robi swojskie wino. Wiejskie obszary Bułgarii słyną z doskonałych win, dobrze znanych przez pasjonatów wina i somelierów.

Wieczorami goście są zapraszani na posiłek z gospodarzami na którym serwowane są tradycyjne potrawy kuchni Bułgarskiej, wykonuje się pieśni ludowe i opowiadane są miejscowe legendy.

Turystyki wiejskiej możemy spróbować praktycznie w każdym zakątku Bułgarii. Na uwagę zasługują wioski Apriltsi i Shipkovo w regionie Gór Bałkan, wioski Govedartsi i Dobarsko w Górach Rila, wioski Momchiovtski i Gela w Rodopach, Bansko w Górach Pirin oraz Balgari i Gramatikovo w Górach Strandzha.

W całym kraju turyści mogą również doświadczyć unikalnych rytuałów jak taniec na rozgrzanych węglach, tańce „mummer”, Bułgarskie wesela i wiele innych.
KF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *