O koniach na wystawie i w wielickiej kopalni

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 25 stycznia (piątek) i 8 lutego (piątek) o godz. 15.30 na zwiedzanie z autorem wystawy „Koń w malarstwie polskim”. Będzie też można wysłuchać prelekcji na temat pracy koni w kopalni wielickiej ilustrowanej dawnymi fotografiami. Spotkania odbędą się w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Warto dodać, że to właśnie praca koni w kopalni stała się inspiracją do zorganizowania wystawy „Koń w malarstwie polskim”. Wystawa poświęcona jest koniom, pokazuje ich piękno i siłę oraz ważne miejsce w życiu człowieka – biorą udział w bitwach, polowaniach i pomagają w pracach.  Konie prezentowane są przez  dzieła znanych polskich malarzy XIX i XX wieku m.in.: Artura Grottgera, Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków, Piotra Michałowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Maksymiliana Gierymskiego,  Januarego Suchodolskiego, Tadeusza Rybkowskiego, Władysława Podkowińskiego, Jana Matejki, Józefa Brandta czy Czesława Wasilewskiego. 

Można ją zwiedzać tylko do 19 lutego 2013 r.

www.muzeum.wieliczka.pl

Patroni medialni:

 

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *