Monitor dla graczy z odświeżaniem 144 Hz i czasem reakcji 1ms

Entuzjaści gier komputerowych oczekują od sprzętu wysokiej wydajności i niezawodności, bo to jeden z czynników warunkujących zwycięstwo. W przypadku monitorów liczy się ograniczenie opóźnień do minimum. Firma ASUS wprowadza na rynek 24-calowy monitor VG248QE Full HD, z odświeżaniem 144 Hz i czasem reakcji 1ms (GTG). Dostarcza płynny i wyraźny obraz, nawet gdy fabuła gry jest bardzo mroczna, dając graczom dodatkową przewagę w grach typu FPS.

Płynna akcja

Najnowszy model z linii monitorów dedykowanych dla graczyzapewnia częstotliwość odświeżania do 144 klatek na sekundę (FPS). Dzięki kontroli zasilania ciekłokrystalicznego wyświetlacza w ASUS VG248QE osiągnięty został czas reakcji rzędu 1ms (GTG). Zapobiega to powstawaniu artefaktów i pozwala uzyskać niezwykle płynną animację. Krótsze opóźnienia w sygnale wejściowym przekładają się na szybsze renderowanie klatek, a mniejsze opóźnienia oznaczają dla graczy szansę na poprawienie ich czasu w grze. Rozmycia ruchu jakie powstają w tradycyjnych monitorach 60Hz często rozpraszają i spowalniają gracza podczas intensywnej rozgrywki. VG248QE znacznie redukuje ten efekt.

Żywy obraz dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy ASUS

Nowy monitor dostarcza użytkownikom realistyczny obraz w rozdzielczości 1920 x 1080Full HD. Kontrast na poziomie 80 000 000:1 (technologia ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR)) i jasność 350cd/m², przekładają się bardzo ciemne odcienie czerni i bardzo jasne odcienie bieli. O żywe kolory dba Technologia ASUS Splendid™ Video Intelligence z sześcioma trybami (Gra, Standardowy, sRGB, Sceneria, Kino oraz Noc), które można sprawnie zmieniać za pomocą klawisza skrótu.

Więcej emocji

Ekskluzywny przycisk GamePlus umożliwia graczom wybór jednego celownika z czterech dostępnych, które są dostosowane do różnych środowisk gry. Z kolei funkcja stopera informuje ile czasu upłynęło w grach RTS. Narzędzia te ułatwiają użytkownikom na ćwiczenie i doskonalenie umiejętności.

Monitor ASUS VG248QE jest kompatybilny z zestawem NVIDIA® 3D Vision® 2* poprzez porty DisplayPort oraz dual-link DVI. Może współpracować z trzema innymi monitorami Full HD, dostarczając jeszcze lepszych wrażeń w rozgrywce 3D. Porty DisplayPort, HDMI i Dual-link DVI-D pozwalają na podłączenie wielu urządzeń multimedialnych m.in. odtwarzaczy Blu-ray i konsoli gier. Cały zestaw dopełniają wbudowane, stereofoniczne głośniki 2W.

Przyjazny design

Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Możliwa jest regulacja kąta nachylenia, wysokości, obrotu w standardowej pozycji, a także obrotu o 90 stopni zgodnie ze wskazówkami zegara. Wbudowane rozwiązanie do zarządzania kablami zapobiega ich splątaniu

VG248QE to najnowszy model z linii monitorów dedykowanych dla graczy firmy ASUS. Na serię składają się między innymi modele VG236H, VG278H i VG278HE z technologią NVIDIA® 3D oraz monitory trójwymiarowe VG23AH i VG27AH z obsługą FPR (film-type patterned retarder).

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *