W Zawoi zakończyły się IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów – PUCHAR EUROPY ZAWOJA CZATOŻA

W dniach 18-19 lutego u podnóży Babiej Góry w IX  Międzynarodowych Wyścigach Psich  Zaprzęgów rywalizowało  ze sobą  100 ekip z całej Europy.

Wyścigi w Zawoi były ostatnią rywalizacją przed  Mistrzostwami Świata w miejscowości Zuberec, które mają odbyć się 25-26 lutego. Dzięki współpracy Gminy Zawoja oraz Babiogórskiego Centrum Kultury z Klubem Husky Fan, który od lat zajmuje się popularyzacją tego sportu udało się zaprosić do rywalizacji czołowe drużyny europejskie. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Austrii, Niemiec, Czech, Holandii i Słowacji.  Nie zabrakło także Polaków, którzy są niewątpliwą potęgą w tym sporcie w Europie.  Zawody odbyły się w trzynastu kategoriach. Między innymi w klasie open, w których sanie są ciągnięte przez 9 lub więcej psów. Najdłuższa trasa liczyła około 20 kilometrów. Wydarzenie, którego start i meta usytuowane było w niedaleko wyciągów narciarskich w Zawoi Czatoża było  atrakcją dla turystów a zwłaszcza dzieci i młodzieży, która spędzała w okolicy ferie zimowe.

Zawody zostały rozegrane w następujących kategoriach: D0,D1 ,D2 – klasa zaprzęgowa sanie z 2 psami głównie dla Juniorów dystans ok.7 km, C0,C1,C2 – sanie z 4 psami dystans ok. 9 km, B0,B1,B2- sanie z 6 psami dystans ok. 12 km, A0,A1,A0 – sanie z 8 psami dystans ok. 17 km, Open – sanie z 9 lub więcej psów dystans ok. 20 km (cyfra 0 to kategoria psów nierasowych, cyfra 1 to kategoria psów rasowych -Siberian Husky, zaś cyfra 2 to kategoria psów rasowych –Alaskan Malamut, Samoyed, Pies Grenlandzki).

Wyniki

Fotografie:Tomasz Krufczyk

 

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *