Gdańsk: 5 dni w korkach

Uliczne korki to dla wielu kierowców codzienność. Szczególnie narażone na nie osoby, które w godzinach szczytu komunikacyjnego zmierzają do miejsca pracy a później wracają do domu.

Korki wystawiają na próbę cierpliwość kierowców i zabierają im dużo czasu. Ile dokładnie? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Badaniu poddano ulice w centrum Gdańska, często uczęszczane przez kierowców zmierzających do i z miejsca pracy. Pomiary zostały przeprowadzone w godzinach szczytu komunikacyjnego. Okazało się, że przeciętny Gdański kierowca spędza rocznie w korkach około 5 dni (dokładniej rzecz biorąc 123 godziny).

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech wybranych ulicach Gdańska. Co ciekawe, wszystkie wyniki są do siebie zbliżone i oscylują wokół 30 km/h. Najwolniej, bo z prędkością 28 km/h poruszają się samochody na ulicy Hucisko i Nowe Ogrody. Ulicę Okopową kierowcy pokonują z szybkością 30 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 32 km/h kierowcy przejeżdżają przez ulicę 3 Maja.

Tabela1


Nazwa
alei/ulicy


Średnia
prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

3 Maja

32 km/h

Okopowa

30 km/h

Hucisko

28 km/h

NoweOgrody

28 km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gdańska w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gdańska (ul. 3 maja,ul. Okopowa, ul. Hucisko, ul. Nowe Ogrody) .

 PR

AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *