Korki po Tarnowsku

Korki są utrapieniem kierowców, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy śpieszą się oni do pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu tracą kierowcy na jazdę po zatłoczonych ulicach. Czy jest z czego się cieszyć?

Badaniu poddano ulice położone w centrum Tarnowa, które są często uczęszczane przez mieszkańców tego miasta. Pomiary prędkości objęły poranne i popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego. Jak się okazało, przeciętny kierowca z Tarnowa spędza w drodze do pracy prawie 7 dni wciągu całego roku. Oznacza to, że każdego miesiąca traci na dojazd pół doby.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Tarnowa położonych w okolicy centrum tego miasta. Wyniki pomiaru zapewne nie ucieszą zmotoryzowanych. Na żadnej z badanych ulic średnia prędkość pojazdu nie przekracza 30 km/h. W najmniej komfortowej sytuacji są ci, którzy w godzinach szczytu mijają ulicę Mickiewicza. Ich średnia prędkość wynosi ok. 23 km/h. Nieco lepiej jest na ulicach Dąbrowskiego i Konarskiego. Tam średnia szybkość pojazdów oscyluje wokół 25 i 26 km/h. W zestawieniu najlepiej wypada aleja Solidarności, po której kierowcy poruszają się z średnią prędkością wynoszącą 27 km/h.

Tabela 1


Nazwa
alei/ulicy


Średnia
prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

Dąbrowskiego

25 km/h

Konarskiego


26
km/h

Mickiewicza


23 km/h

Solidarności

27 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Tarnowa w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Tarnowa (ul. Dąbrowskiego,ul. Konarskiego, ul. Mickiewicza, al. Solidarności)

PR

AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *