ASUS prezentuje nowe urządzenia pasujące na Windows 8

ASUS, w ramach kampanii „In search of incredible”, przedstawił nowe urządzenia z systemem Microsoft Windows 8. Zaprezentowane tablety, notebooki, notebooki ultramobilne i komputery All-in-One oferują komfortową obsługę dzięki połączeniu nowatorskiej konstrukcji i intuicyjnej kontroli multidotykowej. Wśród zaprezentowanych dzisiaj urządzeń znajdują się ASUS Taichi, ASUS Transformer Book, nowe Zenbooki, seria ASUS VivoBook, tablety ASUS VivoTab oraz komputery ASUS All-in-One PC ET2300.

„Zbliżamy się do momentu przejścia z epoki komputerów osobistych w nową erę wszechobecnej pracy w chmurze, w której każde urządzenie musi być elastyczne, intuicyjne w obsłudze i mobilne” – powiedział dyrektor ASUS Jonney Shih. „Dzięki systemowi Windows 8 i naszych innowacyjnych rozwiązaniach ASUS jest jednym z czołowych producentów podążających w tym kierunku.”

ASUS TAICHI

Pierwsza z nowości marki ASUS to hybryda notebooka i tabletu – ASUS TAICHI. Jest to smukłe, eleganckie i supermobilne urządzenie wyposażone w wyjątkowy dwustronny ekran. Zbudowano go z dwóch, ustawionych tyłem do siebie wyświetlaczy Full HD. Po otwarciu pokrywy, TAICHI jest wydajnym Ultrabookiem™ z podświetlaną klawiaturą, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. Przy zamkniętej pokrywie TAICHI staje się lekkim tabletem, który zapewnia wygodną i intuicyjną obsługę systemu Windows 8. Dwa ekrany mogą pracować jednocześnie i niezależnie od siebie, co umożliwia nowe sposoby wymiany informacji i odtwarzania filmów z większą swobodą niż kiedykolwiek dotąd.

ASUS Transformer Book

Kolejna nowa pozycja w ofercie ASUSa to Transformer Book – pierwszy na świecie notebook ultramobilny, łączący w sobie najlepsze cechy notebooka i tabletu. Transformer Book jest potężnym i w pełni funkcjonalnym notebookiem z pojemnym dyskiem twardym. Urządzenie to zatem doskonale nadaje się do pracy, jednak z powodzeniem posłuży jako narzędzie rozrywki, dzięki możliwości odczepienia ekranu o wysokiej rozdzielczości od stacji z klawiaturą. Urządzenie błyskawicznie zmienia się w multidotykowy tablet z systemem Windows 8 i szybką kartą SSD. Technologia Smart Battery zapewnia maksymalną wydajność podczas pracy mobilnej w obydwu trybach. Transformer Book to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pełnej mocy notebooka i wszechstronności tabletu.

Seria ASUS ZENBOOK

Rozszerzona o nowe propozycje linia eleganckich i stylowych notebooków ASUS ZENBOOK oferuje teraz szereg konfiguracji i zróżnicowanych rozmiarów ekranów. Notebooki ZENBOOK posiadają nagradzane za unikalny design wykończenie z eleganckiego metalu. Ponadto urządzenia charakteryzują się wyjątkowo smukłą sylwetką. Znakomite ekrany, pracujące w wysokiej rozdzielczości, mocne procesory czterordzeniowe i szybkie karty SSD są elementami konfiguracji wszystkich modeli tej serii, zaś opcjonalne ekrany multidotykowe w wybranych modelach dają pełną kontrolę dotykową nad systemem Windows 8.

Seria ASUS VivoBook

Ultramobilne modele ASUS VivoBook S200 i S400 to nowe, stylowe połączenie mobilności, wydajności i przystępnej ceny, dedykowane użytkownikom systemu Windows 8. Konfiguracje sprzętowe serii VivoBook opierają się na procesorach trzeciej generacji Intel® Core™ – zapewniających doskonałą wydajność podczas multitaskingu. Wyposażono je w ekrany HD 11.6 lub 14 cali, duże touchpady, karty audio SonicMaster oraz, zależnie od preferencji, dyski twarde lub hybrydowe.

Seria ASUS VivoTab

Smukły, lekki i wyposażony w opcjonalną, lekką klawiaturę ASUS VivoTab oferuje idealną równowagę pomiędzy wydajnością i mobilnością. Urządzenie wyposażono w wytrzymałą, metaliczną obudowę, multidotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Zarówno 11,6-calowy VivoTab z Windows 8 jak i 10-calowy VivoTab z Windows RT korzystają z technologii Super IPS+ gwarantującej doskonałą jakość obrazu i szeroki kąt widzenia, a także posiadają opcjonalną klawiaturę dokującą z wbudowaną baterią, która wydłuża pracę nawet do 19 godzin. VivoTab posiada precyzyjny rysik cyfrowy Wacom. Jest to najcieńszy i najlżejszy tablet, z pełną obsługą Windows 8, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. Dostępny jest w stylowej czarnej, białej lub czerwonej opcji kolorystycznej. Urządzenie posiada akcesorium TranSleeve Keyboard, będący połączeniem bezprzewodowej klawiatury z osłoną na ekran.

ASUS All-in-One PC ET2300

ASUS All-in-One PC ET 2300 to elegancki i kompaktowy komputer stacjonarny typu All-in-One z 23-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. Specjalnie zaprojektowany zawias pozwala ustawić ekran w niemal dowolnej pozycji. Dzięki temu ET2300 można położyć płasko na stole podczas obsługi Windows 8 przy pomocy multidotykowej matrycy lub ustawić go pionowo. ET2300 to jedyny PC All-in-One z parą mikrofonów stereo i dwoma subwooferami, które zapewniają wręcz kinową jakość dźwięku.

Więcej szczegółowych informacji na temat poszczególnych produktów można znaleźć na stronach http://press.asus.com i http://techinstyle.tv.

O firmie ASUS:

ASUS[czyt. eySOOS) jest wiodącą firmą nowej ery cyfrowej, o bogatym portfolio, na które składają się notebooki, netbooki, tablety, płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, serwery, rozwiązania bezprzewodowe, telefony komórkowe i urządzenia sieciowe. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma ASUS zdobyła w 2011 roku 3886 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3 100 inżynierów. W 2011 roku dochód firmy wyniósł 11,9 mld dolarów amerykańskich.

PR

LA

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *