ASUS prezentuje nowe urządzenia pasujące na Windows 8

ASUS, w ramach kampanii „In search of incredible”, przedstawił nowe urządzenia z systemem Microsoft Windows 8. Zaprezentowane tablety, notebooki, notebooki ultramobilne i komputery All-in-One oferują komfortową obsługę dzięki połączeniu nowatorskiej konstrukcji i intuicyjnej kontroli multidotykowej. Wśród zaprezentowanych dzisiaj urządzeń znajdują się ASUS Taichi, ASUS Transformer Book, nowe Zenbooki, seria ASUS VivoBook, tablety ASUS VivoTab oraz komputery ASUS All-in-One PC ET2300.

„Zbliżamy się do momentu przejścia z epoki komputerów osobistych w nową erę wszechobecnej pracy w chmurze, w której każde urządzenie musi być elastyczne, intuicyjne w obsłudze i mobilne” – powiedział dyrektor ASUS Jonney Shih. „Dzięki systemowi Windows 8 i naszych innowacyjnych rozwiązaniach ASUS jest jednym z czołowych producentów podążających w tym kierunku.”

ASUS TAICHI

Pierwsza z nowości marki ASUS to hybryda notebooka i tabletu – ASUS TAICHI. Jest to smukłe, eleganckie i supermobilne urządzenie wyposażone w wyjątkowy dwustronny ekran. Zbudowano go z dwóch, ustawionych tyłem do siebie wyświetlaczy Full HD. Po otwarciu pokrywy, TAICHI jest wydajnym Ultrabookiem™ z podświetlaną klawiaturą, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. Przy zamkniętej pokrywie TAICHI staje się lekkim tabletem, który zapewnia wygodną i intuicyjną obsługę systemu Windows 8. Dwa ekrany mogą pracować jednocześnie i niezależnie od siebie, co umożliwia nowe sposoby wymiany informacji i odtwarzania filmów z większą swobodą niż kiedykolwiek dotąd.

ASUS Transformer Book

Kolejna nowa pozycja w ofercie ASUSa to Transformer Book – pierwszy na świecie notebook ultramobilny, łączący w sobie najlepsze cechy notebooka i tabletu. Transformer Book jest potężnym i w pełni funkcjonalnym notebookiem z pojemnym dyskiem twardym. Urządzenie to zatem doskonale nadaje się do pracy, jednak z powodzeniem posłuży jako narzędzie rozrywki, dzięki możliwości odczepienia ekranu o wysokiej rozdzielczości od stacji z klawiaturą. Urządzenie błyskawicznie zmienia się w multidotykowy tablet z systemem Windows 8 i szybką kartą SSD. Technologia Smart Battery zapewnia maksymalną wydajność podczas pracy mobilnej w obydwu trybach. Transformer Book to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pełnej mocy notebooka i wszechstronności tabletu.

Seria ASUS ZENBOOK

Rozszerzona o nowe propozycje linia eleganckich i stylowych notebooków ASUS ZENBOOK oferuje teraz szereg konfiguracji i zróżnicowanych rozmiarów ekranów. Notebooki ZENBOOK posiadają nagradzane za unikalny design wykończenie z eleganckiego metalu. Ponadto urządzenia charakteryzują się wyjątkowo smukłą sylwetką. Znakomite ekrany, pracujące w wysokiej rozdzielczości, mocne procesory czterordzeniowe i szybkie karty SSD są elementami konfiguracji wszystkich modeli tej serii, zaś opcjonalne ekrany multidotykowe w wybranych modelach dają pełną kontrolę dotykową nad systemem Windows 8.

Seria ASUS VivoBook

Ultramobilne modele ASUS VivoBook S200 i S400 to nowe, stylowe połączenie mobilności, wydajności i przystępnej ceny, dedykowane użytkownikom systemu Windows 8. Konfiguracje sprzętowe serii VivoBook opierają się na procesorach trzeciej generacji Intel® Core™ – zapewniających doskonałą wydajność podczas multitaskingu. Wyposażono je w ekrany HD 11.6 lub 14 cali, duże touchpady, karty audio SonicMaster oraz, zależnie od preferencji, dyski twarde lub hybrydowe.

Seria ASUS VivoTab

Smukły, lekki i wyposażony w opcjonalną, lekką klawiaturę ASUS VivoTab oferuje idealną równowagę pomiędzy wydajnością i mobilnością. Urządzenie wyposażono w wytrzymałą, metaliczną obudowę, multidotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Zarówno 11,6-calowy VivoTab z Windows 8 jak i 10-calowy VivoTab z Windows RT korzystają z technologii Super IPS+ gwarantującej doskonałą jakość obrazu i szeroki kąt widzenia, a także posiadają opcjonalną klawiaturę dokującą z wbudowaną baterią, która wydłuża pracę nawet do 19 godzin. VivoTab posiada precyzyjny rysik cyfrowy Wacom. Jest to najcieńszy i najlżejszy tablet, z pełną obsługą Windows 8, przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców. Dostępny jest w stylowej czarnej, białej lub czerwonej opcji kolorystycznej. Urządzenie posiada akcesorium TranSleeve Keyboard, będący połączeniem bezprzewodowej klawiatury z osłoną na ekran.

ASUS All-in-One PC ET2300

ASUS All-in-One PC ET 2300 to elegancki i kompaktowy komputer stacjonarny typu All-in-One z 23-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. Specjalnie zaprojektowany zawias pozwala ustawić ekran w niemal dowolnej pozycji. Dzięki temu ET2300 można położyć płasko na stole podczas obsługi Windows 8 przy pomocy multidotykowej matrycy lub ustawić go pionowo. ET2300 to jedyny PC All-in-One z parą mikrofonów stereo i dwoma subwooferami, które zapewniają wręcz kinową jakość dźwięku.

Więcej szczegółowych informacji na temat poszczególnych produktów można znaleźć na stronach http://press.asus.com i http://techinstyle.tv.

O firmie ASUS:

ASUS[czyt. eySOOS) jest wiodącą firmą nowej ery cyfrowej, o bogatym portfolio, na które składają się notebooki, netbooki, tablety, płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, serwery, rozwiązania bezprzewodowe, telefony komórkowe i urządzenia sieciowe. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma ASUS zdobyła w 2011 roku 3886 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3 100 inżynierów. W 2011 roku dochód firmy wyniósł 11,9 mld dolarów amerykańskich.

PR

LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *