Nagrody dla menadżerów spółki POLWAX

Dominik Tomczyk i Jacek Stelmach – członkowie zarządu spółki POLWAX S.A., zostali tegorocznymi laureatami Konkursu „Orły Sukcesu” organizowanego przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Swoje nagrody Akademia przyznaje od 7 lat, jednak w bieżącym roku, po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana nagroda PRZEDSIĘBIORCA, którą otrzymali członkowie zarządu parafinowej spółki.

Przyznawana nagroda ma szczególne znaczenie i wartość, ze względu na wysoki prestiż uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego jest jedną z wiodących uczelni w kraju, w 2012 roku w rankingu uczelni akademickich, uzyskała najwyższą pozycję w Polsce wśród uczelni ekonomicznych, wyprzedzając uczelnie publiczne.

Jest jedyną uczelnią w Polsce, która posiada potrójną akredytację międzynarodową: AACSB, EQUIS i AMBA; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie i prawo. Według rankingów krajowych i międzynarodowych (dziennika „Financial Times”) jest jedną z najlepszych polskich uczelni biznesowych i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie środkowej i wschodniej, przygotowującą najbardziej poszukiwanych specjalistów z zakresu zarządzania, ekonomii oraz prawa. Oferowany przez uczelnie program Executive MBA znalazł się, według „FT” wśród 95 najlepszych światowych programów, a sama uczelnia została zakwalifikowana na 42 miejscu wśród najlepszych europejskich uczelni biznesowych. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce – studiuje w niej tysiąc obcokrajowców z 57 państw.

– „Orły sukcesu” potwierdzają, że warto mieć marzenia, mierzyć wysoko, jednocześnie podejmując się realizacji trudnych zadań – podkreśla Dominik Tomczyk prezes zarządu spółki.

Polwax to największy polski i jeden z wiodących w Europie producentów i dystrybutorów parafin rafinowanych i odwanianych. Producent dysponuje dwoma centrami produkcyjno-logistycznymi w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle.

Wyroby spółki znajdują liczne zastosowania w przemyśle m.in. drzewnym, gumowym, papierniczym oraz w procesie produkcji nawozów sztucznych. Spółka, wykorzystując osiągnięcia własnego biura badań i rozwoju, koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów dla innych gałęzi przemysłu, co umożliwia jej ekspansję na nowe rynki zbytu. Największym udziałowcem spółki jest Krokus PE zarządzający funduszem private equity Nova Polonia Natexis II. Fundusz dostarcza kapitału szybko rozwijającym się przedsiębiorstwom oraz finansuje wykupy firm, w tym wykupy menedżerskie. Kapitał NPN II wynosi 100 mln Euro. NPN II jest czwartym funduszem, którym zarządzają wspólnicy Krokus Private Equity.

 PR

AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *