Zdrowe nawyki – najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka

Każdy rodzic chce dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Niedawno pociechy rozpoczęły rok szkolny, a to oznacza wiele godzin spędzonych poza domem, najpierw w szkole, potem na różnych zajęciach dodatkowych. Inwestując w naukę dzieci, nie zapomnijmy o ich właściwym odżywianiu.

Młody organizm potrzebuje zbilansowanej diety i regularnych posiłków. Dlatego tak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe ukształtowane odpowiednio wcześnie u naszych dzieci. To, co jako rodzice i opiekunowie im przekażemy, będzie miało wpływ na ich odżywianie, także poza domem. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia już co 3. polski jedenastolatek cierpi na otyłość. Badacze ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zbadali nawyki żywieniowe polskich dzieci. Wynika z nich, że w codziennym jadłospisie uczniów nie starcza miejsca na warzywa, za to każdego dnia dzieci wypijają ok. dwóch szklanek słodzonych napojów i dwa razy dziennie sięgają po słodkie oraz słone przekąski. Ponadto, regularne spożywanie śniadań nie należy do codziennych nawyków polskich dzieci: ponad 20 proc. z nich zadeklarowało, że je poranny posiłek od jednego do trzech razy w tygodniu.

Takie odżywianie jest po prostu nieodpowiednie. Dzieci powinny jeść regularnie posiłki, które zapewnią im energię potrzebną do wysiłku umysłowego i fizycznego. W odpowiedniej diecie, a już szczególnie w okresie rozwoju, zaleca się aby dziecko jadło pięć porcji warzyw i owoców każdego dnia. Oczywiście pod różną postacią. Mogą to być naturalne soki, sałatki, surówki, całe owoce i warzywa lub suszone przekąski owocowo-warzywne jak Crispy Natural. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, więc nie zawsze możemy przygotować dziecku posiłki na cały dzień. Nie zawsze mamy pod ręką świeże owoce i warzywa. Jeżeli nie możemy zapakować ich do plecaka, ciekawą propozycją będą suszone warzywa i owoce Crispy Natural. Dzięki specjalnej metodzie suszenia, przekąski zachowują walory odżywcze zbliżone do świeżych owoców i warzyw. Do tego są w praktycznym opakowaniu i można je bez problemu włożyć do każdego plecaka lub tornistra.

Więcej na: crispynatural.pl, chrupsy.pl, sklep.crispy.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *