Góry Marzeń – projekt spełniający marzenia

Miłość do gór, upór, pozytywne nastawienie i dobrzy ludzie wokół – tylko tyle i aż tyle potrzeba by spełniać marzenia swoje i innych. Góry Marzeń to projekt, którego idea koncentruje się na pasji oraz niesieniu dobra – warto zatem dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

„Każdy człowiek ma własną bramę, którą wchodzi w nieskończone przestrzenie nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu, tą bramą są góry” – to cytat, który znajdujemy na stronie www.gorymarzen.pl. Wydaje się, że najlepiej odzwierciedla on pasję dwóch młodych ludzi, którzy postawili sobie za cel zrealizować swoje marzenia, a przy tym pomóc potrzebującym.

Idea projektu narodziła się w głowach Marcina Helaka i Łukasza Łagożnego – dwóch pozytywnie zakręconych alpinistów, których połączył wspólny cel – zdobycie Korony Ziemi oraz spełnienie marzeń chorych dzieci – podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Marcin Helak to pochodzący ze Śremu student budownictwa na Politechnice Poznańskiej, który zakochał się w górach podczas wędrówek tatrzańskimi szlakami. Dzięki swojemu uporowi i dobremu nastawieniu udało mu się już zdobyć Mont Blanc, Kilimandżaro i Aconcagua. Teraz chce spełniać marzenia swoje i innych.

Łukasz Łagożny to z kolei mieszkaniec Sanoka, absolwent wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. Góry pokochał w wieku kilku lat, gdy rozpoczął wraz z ojcem zdobywanie bieszczadzkich szczytów. Obecnie kieruje się mottem: „Życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać…” i zdobywa kolejne szczyty.

Projekt Góry Marzeń nie może się udać bez wsparcia finansowego firm i instytucji, którym bliska jest idea CSR. To wiara w okazanie przez decydentów dobre serce i pomoc w spełnianiu marzeń, zachęciły Marcina i Łukasza do pomocy w spełnianiu marzeń chorych dzieci. Młodzi wspinacze propagują idee Fundacji Mam Marzenie i zachęcają ludzi dobrej woli do jej wsparcia. Firmy i instytucje, które włączą się w projekt Góry Marzeń i przeznaczą środki pieniężne, by wspomóc wyprawy górskie, spełnią także marzenia podopiecznych fundacji. Jakie to będą marzenia zadecydują internauci poprzez aplikację na Facebook’u. Każdy będzie mógł oddać swój głos na marzenie, które jego zdaniem powinno być spełnione.

Sami o sobie mówią: „Chcemy pokazać społeczeństwu, zwłaszcza młodym osobom, że robiąc coś szalonego można uszczęśliwić nie tylko siebie, ale i innych. Zwracamy uwagę na istotę urzeczywistniania najskrytszych pragnień dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Fundacja Mam Marzenie tworzy piękne dzieło, w którym chcemy uczestniczyć. Pragniemy być promykiem nadziei dla tych chorych dzieci”.

Jak podkreślają twórcy projektu, motto które im przyświeca brzmi: „Spełniając własne marzenia, spełniamy marzenia innych”.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.gorymarzen.pl oraz Facebook’u: www.facebook.com/GoryMarzen

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *