9 dni w korkach. Szczecin

Co można zrobić w ciągu 9 dni? Na przykład pojechać na urlop, czy ukończyć intensywny kurs gotowania. Przez 9 dni można także stać w korkach. Wie o tym przeciętny kierowca ze Szczecina.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu w ulicznych korkach spędzają szczecinianie poruszający się w okolicy centrum. Jak się okazało, mieszkańcy Szczecina każdego miesiąca w korkach spędzają prawie 19 godzin, co w skali roku daje 9 dni.

W porannych godzinach szczytu (godz. 7-9) w ciągu roku kierowcy stoją w korkach prawie 112 godzin. Jeszcze gorzej jest między godziną 15 a 17, zmotoryzowani spędzają w tym czasie ponad 115 godzin na zatłoczonych ulicach.

Energetyków górą

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także, ile czasu zajmuje kierowcom przejechanie czterech, ważnych dla komunikacji miejskiej ulic. Najwięcej czasu, średnio półtorej godziny, pochłania rocznie przejazd aleją Wojska Polskiego. Jest to jednak zrozumiałe ze względu na jej sporą długość. Około pół godziny rocznie zajmuje mieszkańcom Szczecina przejazd ulicą Malczewskiego i Aleją Piastów. Średnie prędkości osiągane na tych dwóch ulicach są niewielkie i wynoszą ok. 32 km/h. Znacznie lepiej na ich tle wypada ulica Energetyków – średnia prędkość samochodów wynosi na niej prawie 40 km/h. W ciągu roku kierowcy spędzają na niej około 10 minut.

Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu

Ile średnio czasu zajmuje przejazd w skali roku (w godzinach szczytu)

al. Piastów

32 km/h

31 minut

ul. Malczewskiego

33 km/h

28 minut

al. Wojska Polskiego

38 km/h

90 minut

ul. Energetyków

39 km/h

10 minut

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Szczecina w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Szczecina (al. Wojska Polskiego,al. Piastów,ul.Malczewskiego i ul. Energetyków).

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *