Z Olsztyna w góry. Gdzie najszybciej?

Jesień rozpoczęła się na dobreprzynajmniej ta kalendarzowa. Nadchodzące dni będą prawdopodobnie ostatnimi w których będziemy cieszyć się stosunkowo wysoką temperaturą i słońcem. To idealna pora na rześkie, górskie wędrówki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Olsztyna dojazd w polskie góry.Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości położonych zarówno w Karpatach jak i Sudetach. Mieszkańcom Olsztyna przyda się odrobina cierpliwości. Dojazd w góry zajmie prawie 10 godzin, niezależnie od miejscowości docelowej. Najszybciej bo w ok.9 i pół godziny można dojechać do Karpacza. Z drugiej strony, wielbiciele Zakopanego powinni liczyć się z 10 godzinami spędzonymi w trasie. Co ciekawe, nie zależnie od kierunku w którym zmierzają turyści ich średnia prędkość będzie oscylować wokół 56 – 58km/h.

Tabela1. Średni czas przejazdu do poszczególnych miejscowości


Miasto

Średni czas dojazdu z Olsztyna


Długość
trasy

Średnia prędkość

Krynica Zdrój

9h49min

567km

58km/h

Czerniawa Zdój

9h45min

547km

56km/h

Zakopane

9h58min

581km

58km/h

Karpacz

9h33min

540km

57km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 23.09.2012-24.09.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *