Na Wschodzie bez zmian?

Autostrada A2 bywa określana jako droga, która wreszcie połączyła Warszawę z Europą Zachodnią. To prawda, jednak nie cała. Bo A2 ułatwia także podróż w drugą, wschodnią stronę. Z pewnością wiedzą o tym mieszkańcy Poznania, którzy zdecydowali się odwiedzić Białystok.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda podróż na trasie Poznań – Białystok w zależności od tego, którą z dwóch opcji się wybierze. Pierwszy wariant to podróż drogami krajowymi. Taka wycieczka trwa ponad 7 godzin w czasie których kierowcy pokonują ok. 479 kilometrów. Druga możliwość to skorzystanie z autostrady A2 i przejechanie nią trasy z Poznania do Warszawy a potem, już drogami zwykłymi jazdę do Białegostoku. Trasa autostradowa pozwala zaoszczędzić aż dwie godziny czasu. Szkoda tylko, że za to udogodnienie trzeba dodatkowo zapłacić. Przejazd z Poznania do Warszawy na A2 kosztuje ok. 38 złotych, nie licząc kosztów paliwa.

Tabela1.Średni czas przejazdu i długość trasy Poznań-Białystok

Droga

Czas przejazdu

Długość trasy

tradycyjna

7 h 13 min

479km

autostrada

5 h 10 min

497km

Źródło:Korkowo.pl

 

Tabela2. Średnia prędkość na trasie Poznań-Białystok

Droga

Średnia prędkość

tradycyjna

66km/h

autostrada

96km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniu 15.09.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *