Uruchomiono pierwszy w polskim internecie portal wiedzy o budżecie zadaniowym.

Reforma wprowadzająca budżet zadaniowy to aktualnie jedno z priorytetowych działań rządu, które jest wpisane we wszystkie ważniejsze dokumenty strategiczne. Ale wymogi i wytyczne rządowe to jedno, a zapewnienie dostępu do  odpowiednio podanej fachowej wiedzy to całkiem odrębna kwestia. Tu niezbędne okazują się inicjatywy takie, jak stworzony przez firmę QNT Systemy Informatyczne i czołowych ekspertów z dziedziny finansów publicznych portal wiedzy w całości poświęcony tematyce budżetowania zadaniowego.

Dlaczego budzet-zadaniowy.info musiał powstać?

Obecna reforma systemu finansów publicznych w dużej mierze opiera się na wdrożeniu standardów Nowego Zarządzania Publicznego (ang.: New Public Management- NPM). Kluczową dla powodzenia tego projektu jest zmiana podejścia do budżetowania polegająca na wprowadzeniu układu zadaniowego. Wiąże się to z pilną koniecznością opanowania przez przedstawicieli instytucji publicznych nowych obszarów wiedzy i umiejętności.

„Budżet Zadaniowy- portal wiedzy” to jedyny tego typu serwis w pełni poświęcony zagadnieniom związanym z  budżetem zadaniowym. W jego ramach został zebrany kompleksowy zestaw wiedzy teoretycznej w postaci fachowych artykułów i aktów prawnych. Użytkownicy portalu zyskują możliwość zadawania pytań ekspertom za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strefy „Ekspert radzi” oraz wymiany doświadczeń na łamach forum skupiającego społeczność praktyków i  znawców budżetowania w układzie zadaniowym.

Możliwość uzyskania bezpłatnej porady uznanych specjalistów to wyróżnik portalu. Nad zapewnieniem wysokiego poziomu merytorycznego udzielanych informacji czuwa Rada Programowa, którą tworzy  zespół wybitnych ekspertów z dziedziny finansów publicznych.

Strony portalu wiedzy można odnaleźć pod adresem internetowym: 

Portal wiedzy to nie wszystko!

Serwis jest częścią większego projektu związanego z upowszechnianiem wiedzy na temat budżetu zadaniowego. Niezbędne kwalifikacje oraz nowe kompetencje można zdobyć również dzięki studiom podyplomowym odbywającym się w ramach Akademii QNT, organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Szczegółowe informacje o studiach znajdują się na stronie: www.qnt.pl/akademia-qnt.

QNT Systemy Informatyczne Sp. z o.o. to rodzima firma informatyczna, która od ponad 20 lat specjalizuje się w tworzeniu i  wdrażaniu systemów informatycznych dla urzędów państwowych i samorządowych, oświaty, wymiaru sprawiedliwości przedsiębiorstw. Firma QNT wypracowała silną pozycję na rynku i  zdobyła zaufanie szerokiego grona Klientów, w tym najważniejszych instytucji rządowych- już 9 z 18 ministerstw stosuje  oprogramowanie QNT.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *