„Weekend Improwizacji z Klancykiem” w Klubie Komediowym Chłodna (7-9 września, godz. 20.00)

Weekend 7-9 września w Klubie Komediowym Chłodna będzie weekendem improwizacji, w którym zaprezentowany zostanie przegląd dotychczasowych spektakli Klancyka. Jest to jedyna okazja, żeby dowiedzieć się jaką drogę grupa przeszła przez ostatnie 7 lat istnienia. Wraz z Teatrem wystąpią grupy z Trójmiasta, Krakowa i Wrocławia, gdzie improwizacja jest coraz żywszą i energetyczną formą sceniczną. Po spektaklach każdego dnia artyści zapraszają na „Dżem impro” z udziałem aktorów obu grup, czyli szalone i nieprzewidywalne zwieńczenie wieczoru w którym wydarzyć może się wszystko (naprawdę wszystko).

Teatr improwizowany to spektakle tworzone przez aktorów bez przygotowania, na bazie inspiracji publiczności. Spektakle improwizowane są trójwymiarowe, wykorzystują technikę posiadania dwojga oczu.

Klancyk jest najstarszym polskim teatrem zajmującym się komedią improwizowaną. Wraca właśnie z pięciotygodniowego pobytu w Stanach, gdzie improwizatorzy pracowali, improwizowali i występowali ze śmietanką amerykańskich komików, aby przywitać się po powrocie z warszawską publicznością.

Bilety:

na każdy spektakl: normalny: 40 zł / ulgowy 30 zł

karnet na całość: normalny: 100 zł / ulgowy 75 zł

Miejsce: Klub Komediowy Chłodna, Chłodna 25, Warszawa

 Powiedzieli o Klancyku:

 Na ich występach popłakałby się ze śmiechu sam Mrożek. (Jakub Żulczyk, „Wprost”)

Dla mnie improwizacja to jakiś cudownie odnaleziony przez Klancyka kluczyk do utraconej przez ludzi wolności, do utraconej przez ludzi głowy. Z historyjki/opowiastki/serii skojarzeń przez dwie godziny na oczach widzów wyprowadzana jest historia skłębiona i zapętlona tak, że Alicja bez wahania porzuciłaby Krainę Czarów i przez odnalezione nagle w krzakach okienko Chłodnej 25 przybiegła z dzikim kwikiem na Klancyka. (Dorota Masłowska, „Teatr”)

 Dokładny opis wydarzeń każdego dnia:

 7 września

godz 20:00

 Grupa Ad Hoc

Wieczór komedii improwizowanej”

Grupa „AD HOC” powstała w 2008 roku. W skład zespołu weszli członkowie Grupy Rafała Kmity, kabaretów PUK, Który, Ucho, Chwilowo Kaloryfer oraz kabaretu Róbmy Swoje i zapoczątkowali serię Wieczorów Komedii Improwizowanej. Interesują ich zarówno krótkie improwizowane gry, jak i długie formy improwizowanych przedstawień. Uczestniczyli w warsztatach improwizacji teatralnej pod kierunkiem kanadyjskiego mistrza Chucka Mentona i teraz starają się przekładać jego nauki na scenę

Teatr improwizowany Klancyk

Zagrożone Gatunki”

Zagrożone Gatunki” to pierwszy długoformatowy spektakl Klancyka. W tym spektaklu sugestie widzów dotyczą konwencji teatralnej, filmowej lub literackiej. Publiczność oglądała już m.in. socrealistyczny musical o wierze, dramat medyczny o zanikających wartościach rodzinnych, western o wierności. Słuchała zwierzeń przedstawicieli ginących zawodów takich jak onomatopejarz szupotnik, spowiedzi upadłych mistrzów sportu, wspomnień o dżentelmenach – prawdziwie zagrożonym gatunku.

To jedyna i niepowtarzalna okazja by obejrzeć ten spektakl, gdyż wraca na afisz specjalnie z okazji weekendu z Klancykiem.

A po spektaklach Dżem impro z udziałem aktorów obu grup, czyli szalone i nieprzewidywalne zwieńczenie wieczoru w którym wydarzyć może się wszystko (naprawdę wszystko).

 8 września

godz. 20:00

 Grupa Improkracja

Bestseller”

Improkracja to nowy i ciekawszy wymiar impro. Są wieczory pod znakiem filmu, są wieczory oparte na ramówce programu telewizyjnego, są wieczory pod znakiem książki, w czasie których podnoszą średnią czytelnictwa w Polsce.

Bestseller” to inscenizacja fikcyjnej powieści, której tytuł poda publiczność. Czy będzie to lekkie romansidło spod znaku Harlekina, kryminał czy saga rodzinna zależy tylko od sugestii publiczności. Zobacz Improkrację, daj się zaskoczyć i, jak mówi Improkracja: „Pamiętaj – wszystko co powiesz może być wykorzystane przeciwko nam!”

 Teatr improwizowany Klancyk

Zaburzone osobowości”

„Zaburzone osobowości” to w całości improwizowany spektakl o ludziach dziwnych, jak tylko ludzie dziwni być potrafią. Zapraszamy w podróż po zakamarkach umysłów zupełnie niespodziewanych bohaterów, którzy powstaną na oczach (i z udziałem) publiczności. Spektakl jest długą formą improwizowaną, składającą się z dwóch historii, postaci w pełni stworzonych na scenie i odegranych bez przygotowania.

A po spektaklach Dżem impro z udziałem aktorów obu grup, czyli szalone i nieprzewidywalne zwieńczenie wieczoru w którym wydarzyć może się wszystko (naprawdę wszystko).

 9 września

godz. 20.00

 Grupa W gorącej Wodzie Kompani

Pojedynek dwóch opowieści”

W Gorącej Wodzie Kompani z Trójmiasta to impro zakrapiane bujną falą Bałtyku i jodem wypluwanym z płuc przez aktorów, gdy mówi się „szczepan” lub „szczyl”. Przeplatające się opowieści o korsarzach, hanzie i obronie Westerplatte w sosie słodko-kwaśnym. Mówią o sobie: „Jesteśmy zgubą dla smutków. Jesteśmy maczugą zadającą niewygodne pytania. Jesteśmy kurą i jajkiem jednocześnie. To wszystko albo coś zupełnie innego – w zależności, co się akurat zaimprowizuje – w długiej formie, na którą zapraszamy, pt. „Pojedynek dwóch opowieści”. Przyjdź, sprawdź nas i porównaj do czegokolwiek! (bo taka już jest nasza ludzka natura, że lubi porównywać)”.

 Teatr improwizowany Klancyk

Longplay”

Spektakl „Longplay” to długa forma improwizowana. Jedno słowo, dane przez publiczność jest inspiracją do monologu i serii scen, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań. Żadnych gier, żadnych wymyślnych założeń, tylko fabuła, wyimprowizowana na waszych oczach przez siedem osób umiejscowionych na scenie i wyposażonych w niepowtarzalne umiejętności kojarzenia rzeczy z rzeczami. Czasem całkiem dziwnych rzeczy.

Na całym świecie długie impro to spektakle w których improwizacja znajduje swoją tożsamość a teatr, gra, zabawa, opowiadanie historii, komedia i energia spotykają się w jednym punkcie. Wy macie tylko przyjść, powiedzieć słowo i wyrabiać się na wirażach skojarzeń. A, no i krzyczeć „głośniej!” jak czegoś nie słychać. Zapraszamy!

A po spektaklach Dżem impro z udziałem aktorów obu grup, czyli szalone i nieprzewidywalne zwieńczenie wieczoru w którym wydarzyć może się wszystko (naprawdę wszystko).

Zapraszamy na Facebooka:

http://www.facebook.com/chlodna25

http://www.facebook.com/Klaaancyk

i oficjalne strony:

http://chlodna25.blog.pl/

http://www.klancyk.art.pl/

 PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *