Wakacyjne podróże przez Polskę – Tarnów

To już ostatni dzwonek na wakacyjny wyjazd. Mieszkańcy Tarnowa, którzy dopiero planują swoje letnie podróże mogą skorzystać ze „ściągi” przygotowanej przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl. Gdzie dojadą najszybciej?

Analizie poddano trasy do czterech miejscowości wypoczynkowych cieszących się uznaniem turystów. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy marzą o beztroskim plażowaniu. Dojazd do Gdyni zajmuje średnio prawie 9 i pół godziny. Trochę krócej, bo ponad 8 i pół godziny trwa przejazd na trasie Tarnów-Mrągowo. Dotarcie do Karpacza oznacza średnio prawie 7 godzin spędzonych za kółkiem. Najkrócej, bo ok. 3 godziny i 13 minut potrwa podróż do Zakopanego.

 Tabela1.Średni czas  przejazdu na trasie z Tarnowa

Miasto

Średni czas dojazdu z Tranowa

Gdynia

9 h 28 min

Karpacz

6 h 50 min

Mrągowo

8 h 35 min

Zakopane

3 h 13 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najszybciej, bo z prędkością 65 km/h poruszają się kierowcy zmierzający do Karpacza. Niewiele wolniej, z szybkością 63 km/h poruszają się kierowcy na trasie Tarnów – Gdynia. Do Mrągowa kierowcy zmierzają ze średnią prędkością oscylującą wokół 58 km/h. Najwolniej jedzie się na trasie do Zakopanego. Średnia osiągana prędkość na tej trasie wynosi ok. 45 km/h.

Tabela2.Średnia prędkość na trasie z Tarnowa

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

63 km/h

Karpacz

65 km/h

Mrągowo

58 km/h

Zakopane

45 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 23.08.2012-24.08.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *