Wakacyjne podróże przez Polskę –Zielona Góra

Już zaledwie kilka dni dzieli nas od końca wakacji. Warto je dobrze wykorzystać i udać się na zasłużony wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu na dojazd w wybrane miejsce potrzebują mieszkańcy Zielonej Góry.

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. W najlepszej sytuacji są ci, którzy planują wycieczkę do Karpacza. Dojazd do tego miasta zajmuje ok. 3 godziny. Znacznie dłużej, bo 7 godzin i 14 minut spędzą za kółkiem turyści zmierzający do Zakopanego. Podróż do Gdyni potrwa ok. 7 godzin i 20 minut. Cierpliwość przyda się wielbicielom Mazur. Dojazd do Mrągowa zajmuje średnio prawie 8 i pół godziny.

Tabela1.Średni czas przejazdu na trasie z Zielonej Góry

Miasto

Średni czas dojazdu z Zielonej Góry

Gdynia

7 h 20 min

Karpacz

3 h

Mrągowo

8 h 27 min

Zakopane

7 h 14 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najszybciej, bo z prędkością 68 km/h poruszają się samochody zmierzające do Zakopanego. Trochę wolniej, z szybkością 60 km/h jedzie się do Mrągowa. Na trasie Zielona Góra – Gdynia średnia prędkość pojazdów oscyluje wokół 56 km/h. Najwolniej turyści poruszają się w drodze do Karpacza – ich prędkość wynosi ok. 51 km/h

Tabela2.Średnia prędkość na trasie z Zielonej Góry

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

56 km/h

Karpacz

51 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

68 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 22.08.2012-23.08.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *