Wakacyjne podróże przez Polskę – Płock

Wakacje upływają bardzo szybko. Połowa sierpnia już za nami. To ostatni dzwonek dla tych, którzy zamierzają wybrać się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Płocka małą ściągę przydatną w planowaniu podróży. Ile czasu zajmie im dojazd w wybrane miejsce?

Analizie poddano trasy do czterech miejscowości wypoczynkowych cieszących się uznaniem turystów. W najlepszej sytuacji są ci, którzy zamierzają pojechać nad morze lub na Mazury. Dojazd do Mrągowa i Gdyni trwa ok. 3 i pół godziny. Znacznie dłużej, bo prawie 6 i pół godziny zajmuje podróż do Karpacza. W cierpliwość powinni uzbroić się kierowcy jadący do Zakopanego – dojazd może potrwać ok 7 i pół godziny.

        Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Płocka

Miasto

Średni czas dojazdu z Płocka

Gdynia

3 h 35 min

Karpacz

6 h 26 min

Mrągowo

3 h 32 min

Zakopane

7 h 30 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągają kierowcy na omawianych trasach. Najwolniej, bo z szybkością 56 km/h poruszają się ci, którzy zmierzają do Zakopanego. Zarówno do Karpacza jak i Mrągowa turyści jadą ze średnią prędkością oscylującą wokół 60 km/h. W najbardziej komfortowej sytuacji są kierowcy podróżujący na trasie Płock-Gdynia. Pokonują ja ze średnią prędkością 76 km/h.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Płocka

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

76 km/h

Karpacz

61 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

56 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 16.08.2012-17.08.2012.

 

Źródło: Creandi.pl

PR

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *