Wakacyjne podróże przez Polskę – Kielce

Połowa sierpnia już za nami. To najwyższy czas aby udać się za zasłużony urlop. Mimo, że pogoda nie zawsze sprzyja, urlopowicze z Kielc planują trasy wakacyjnych wypadów. Ile czasu spędzą w podróży? Na to pytanie odpowiedzieli  specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Na cierpliwych czeka wycieczka do Karpacza. Dojazd do tej miejscowości to prawie 8 godzin spędzonych za kółkiem. Trochę lepiej mają ci którzy zamierzają odwiedzić Gdynię – podróż zajmie im ok. 7 godzin i 20 minut. Wycieczka na Mazury do Mrągowa potrwa około 6 godzin. Najkrócej potrwa przejazd trasą Kielce – Zakopane. Średnio zajmie on niecałe 4 i pół godziny.

        Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Kielce

Miasto

Średni czas dojazdu z Kielc

Gdynia

7 h 19 min

Karpacz

7 h 58 min

Mrągowo

6 h 5 min

Zakopane

4 h 24 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągają podróżni na omawianych trasach. Najwolniej, bo z szybkością 50 km/h jedzie się na trasach do Karpacza i Zakopanego. Trochę lepiej jest w drodze do Mrągowa. Średnia prędkość zmierzających tam samochodów wynosi 64 km/h. W najlepszej sytuacji są podróżujący nad morze. Do Gdyni jedzie się ze średnią prędkością wynoszącą ok. 67 km/h.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Kielc

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

67 km/h

Karpacz

50 km/h

Mrągowo

64 km/h

Zakopane

50 km/h

Źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 11.08.2012-12.08.2012.

Źródło: Creandi.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *