Historia designu tabletów ASUS z rodziny Transformer Pad


Firma ASUS przygotowała serię filmów omawiających szczegółowo historię tabletów z rodziny Transformer Pad.

 

Rodzina produktów Transformer Pad została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników i miłośników technologii mobilnych na całym świecie. ASUS po raz kolejny udowodnił, że jego urządzenia doskonale łączą pomysłowość oraz innowacyjność z wygodą użytkowania, czego przykładem są mobilne stacje dokujące, znak firmowy rodziny tabletów Transformer. Zespół odpowiedzialny za design urządzeń z chciał stworzyć tablet, który sprawdzi się zarówno w odtwarzaniu multimediów, jak i w codziennej pracy. Zwieńczeniem ich wysiłków stał się Transformer Pad Infinity – tablet, który w eleganckiej 10-calowej obudowie mieści ekran Full HD. Na kolejnych filmach przygotowanych przez tajwańskiego producenta możemy śledzić jak zmieniały się tablety z serii Transformer Pad.   

Przygotowanie do transformacji

Każdy produkt ma swoją historię. Wszystko zaczyna się od rysunków poglądowych; następnie urządzenie przechodzi cały cykl procesów zanim finalnie trafi do produkcji. Historia rodziny produktów Transformer Pad zaczyna się od idei, którą najlepiej jest w stanie przedstawić prezes firmy ASUS – Jonney Shiha. Następnie jesteśmy świadkami kolejnych etapów projektowania urządzenia. Zespół projektantów firmy ASUS wytłumaczy nam jak powstały kolejne urządzenia – Eee Pad Transformer oraz Eee Pad Transformer Prime – godny następca pierwszego modelu z rodziny Transformer. Film można zobaczyć w serwisie YouTube pod adresem: http://youtu.be/QWYTghVZpNo

Kolejna transformacja

Zanim urządzenia Eee Pad Transformer i Eee Transformer Prime osiągnęły sukces, były już prowadzone prace nad kolejnymi dwoma modelami: Transformer Pad oraz Transformer Pad Infinity. Dysponując doświadczeniem opartym na pierwszej linii tabletów oraz opierając się na opiniach klientów firma ASUS zaprojektowała nową linię urządzeń, tak, aby dotrzeć ze swoimi produktami do jeszcze szerszego grona konsumentów. Z historią powstania nowej rodziny Transformer Pad możemy zapoznać się oglądają kolejny materiał: http://youtu.be/bqus37RcTSY

ASUS Transformer Pad Infinity

Tablety Transformer Pad zdobyły sympatię i uznanie użytkowników – to jedne z najlepiej sprzedających się multimedialnych tabliczek pracujących na systemie Android. Możliwości i funkcje Transformer Prime oraz Transformer Pad 300 zostały znacznie ulepszone w najnowszym produkcje tajwańskiego producenta – Transformer Pad Infinity.

Podobnie jak w przypadku innych tabletów z rodziny Transformer Pad, model Infinity może korzystać z innowacyjnej, mobilnej stacji dokującej. Szczególnym usprawnieniem tego modelu jest ekran Full HD zapewniający doskonały obraz podczas oglądania filmów czy codziennej pracy. Serce tabletu Transformer Pad Infinity stanowi czterordzeniowy procesor NVIDIA®’s Tegra® 3 T33 4-PLUS-1™, który zawiera w sobie 12-rdzneiowy procesor graficzny GeForce®. Dodatkowy, oszczędzający energię rdzeń procesora zajmuje się mniej wymagającymi zadaniami, takimi jak odtwarzanie muzyki i filmów. Wyświetlacz Full HD o proporcjach obrazu 16:10 i rozdzielczości 1920 x 1200 zapewnia szeroki, 178-stopniowy kąt widzenia, co oznacza, że doskonale nadaje się do oglądania filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości, grania w najnowsze i najbardziej wymagające gry oraz komfortowego przeglądania stron internetowych – zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz dzięki wysokiej jasności, jaką zapewnia technologia Super IPS+. Tablet posiada dwie kamery: przednią o rozdzielczości 2MP i tylną (8MP) z dużą przesłoną  F/2.2. Tablet ma zaledwie 8,5 mm szerokości i waży tylko 598 g, Jego metalowa obudowa z eleganckim wykończeniem dostępna jest w kolorze szarym i złotym.

Projektanci firmy ASUS włożyli mnóstwo pracy, aby użytkownicy otrzymali w pełni dopracowany produkt, który spełni ich oczekiwania. Transformer Pad Infinity łączy w sobie dużą moc obliczeniową z eleganckim designem. Wyzwania, jakie stanęły przed zespołem projektantów i inżynierów doskonale opisuje film dotyczący kulisów powstania najnowszego tabletu firmy ASUS – Transformer Pad Infinity. Film dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=WTKhYm8kf50&feature=youtu.be


 O firmie ASUS:

ASUS jest wiodącą firmą nowej ery cyfrowej, o bogatym portfolio, na które składają się notebooki, netbooki, tablety, płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, serwery, rozwiązania bezprzewodowe, telefony komórkowe i urządzenia sieciowe. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma ASUS zdobyła w 2011 roku 3886 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3 100 inżynierów. W 2011 roku dochód firmy wyniósł 11,9 mld dolarów amerykańskich.

 

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *