Konkurs fotograficzny „Baltic Sail w obiektywie”

Wiatr, woda, rozpostarte żagle i porty pełne masztów najpiękniejszych żaglowców, to wymarzony temat dla każdego, kto interesuje się fotografią. Właśnie rozpoczął się konkurs „Baltic Sail w obiektywie”! Na zgłoszenia czekamy do 15 września!

Celem konkursu jest wyłonienie jedenastu najlepszych fotografii wykonanych podczas Baltic Sail 2012, w jednym z sześciu zrzeszonych miast. Fotografie zostaną wykorzystane przy kreacji graficznej kalendarza na rok 2013, dokumentującego wydarzenia Baltic Sail 2012!

Tegoroczna edycja Baltic Sail rozpoczęła się 5 lipca w Gdańsku. Od 27 do 29 lipca trwał Sea Festival Klaipeda, natomiast w pierwszy weekend sierpnia odbył się Sail Świnoujście! Na kolejne nadmorskie święta, w ramach dorocznego cyklu zapraszamy do Karlskrony i Rostocku – 9 sierpnia oraz, na zakończenie, do Sassnitz – 17 sierpnia. Kalendarz, który powstanie ze zdjęć laureatów doskonale wpisze się w ideę promocji tradycji marynistycznych regionu Morza Bałtyckiego i będzie stanowił zbiór ilustracji wydarzeń Baltic Sail 2012 widzianych oczami uczestników.

„Zwycięskie prace powinny łączyć wartość dokumentacyjną i artystyczną – mówi Andrzej Radomski, przewodniczący jury konkursu – Mamy nadzieję, że uczestnikom konkursu uda się uchwycić niepowtarzalny klimat Baltic Sail”.

Poza wyróżnieniem jakim jest utrwalenie fotografii w formie kalendarza, na laureatów konkursu czeka wyjątkowo atrakcyjna nagroda – udział w Baltic Sail Gdańsk 2013! W ramach jednodniowego pobytu zwycięzcy otrzymają nocleg, wyżywienie, rejs na pokładzie jednego z żaglowców biorących udział w Zlocie oraz udział w sesji plenerowej, podczas której uczestnicy będę wykonywać zdjęcia żaglowców z pokładu motorówki!

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać zdjęcie na adres baltic.sail@vmgpr.pl. Werdykt jury zostanie opublikowany na stronie www.balticsail.pl 30 września. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i odwiedzania miast zrzeszonych w Baltic Sail z aparatem fotograficznym w dłoni!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *