Czary na A4 – Z Kielc do Karpacza

Wszyscy kierowcy życzyliby sobie, żeby autostrady powstawały szybciej i były bezpłatne. Takie wizje należą jeszcze do sfery marzeń. Póki, co warto korzystać z tego, co mamy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak autostrady (w porównaniu z tradycyjnymi drogami) wpłynęły na tempo i jakość poruszania się na wybranych trasach.

Tym razem analizie poddano popularną, zwłaszcza w wakacje, trasę Kielce – Karpacz. „Tradycyjna” droga łącząca oba miasta liczy prawie 400km, a przejazd nią zajmuje średnio 8 godzin. Jeżeli jednak kierowcy zdecydują się wybrać trasę częściowo wiodącą przez autostradę A4 to na miejsce dotrą ponad dwie godziny szybciej mimo, że przejadą ponad 60 km więcej.

                 Tabela1. Średni czas przejazdu i długość trasy Kielce – Karpacz

Droga

Czas przejazdu

Długość trasy

tradycyjna

8h

400km

autostrada

 5h 42min

461km

Źródło: Korkowo.pl

Różnicę między dwoma trasami widać także, jeżeli weźmie się pod uwagę osiągane na nich prędkości. I tak podróżujący drogą „tradycyjną” poruszają się ze średnią prędkością 50 km/h. Natomiast ci którzy wybrali trasę częściowo wiodącą przez A4 jechali z szybkością wynoszącą 81 km/h

 

Tabela 2. średnia prędkość na trasie Kielce – Karpacz

Droga

Średnia prędkość

tradycyjna

50 km/h

autostrada

81 km/ h

Źródło: Korkowo.pl


Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniach 01.08.2012-02.08.2012

 

Źródło: Creandi.pl

PR

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *