Wakacyjne podróże przez Polskę – Gorzów Wielkopolski

I stało się. Półmetek wakacji już za nami. Niektórzy jeszcze nie zdążyli wyjechać na urlop, inni mają go już za sobą. W najlepszej sytuacji są uczniowie, na których czeka jeszcze cały miesiąc leniuchowania. Specjalnie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, którzy planują urlop  specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu spędzą za kierownicą.

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Z Gorzowa Wielkopolskiego najszybciej dojedziemy do Karpacza. Podróż w to miejsce zajmuje średnio niecałe 5 godzin. Ci, którzy liczą na plażowanie koło Bałtyku, w trasie do Gdańska spędzą ok. 5 h 19 minut. Znacznie dłużej, bo ok 8 godzin i 10 minut trwa dojazd do Mrągowa na Mazurach. Cierpliwość przyda się z pewnością jadącym do Zakopanego. Średni czas przejazdu do tego miasta to aż 9 godzin i 40 minut.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Gorzowa Wlkp.

Miasto

Średni czas dojazdu z Gorzowa Wlkp.

Gdańsk

5 h 19 min

Karpacz

4 h 50 min

Mrągowo

8 h 10 min

Zakopane

9 h 40 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali na omawianych trasach kierowcy. Można powiedzieć, że są one do siebie zbliżone i oscylują wokół 60 km/h. Najwolniej zmotoryzowani poruszali się na trasie do Karpacza. Ich średnia prędkość wynosiła 55 km/h. Również na drodze do Mrągowa szybkość kierowców nie przekraczała 60 km/h. Za to zarówno do Zakopanego jak i Gdańska kierowcy poruszali się z prędkością ok 60-61 km/h

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Gorzowa Wlkp.

Miasto

Średnia prędkość

Gdańsk

61 km/h

Karpacz

55 km/h

Mrągowo

59 km/h

Zakopane

60 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 29.07.2012-30.07.2012.

Creandi.pl

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *