Wakacyjne podróże przez Polskę – Szczecin

Jeszcze tylko parę dni i półmetek wakacji będzie za nami. Niektórzy wrócili już z urlopu, inni czekają na niego z niecierpliwością. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla podróżnych zestaw przydatnych informacji. Ile czasu spędzą mieszkańcy Szczecina w drodze na wakacje? Odpowiedź brzmi – to zależy.

Analizie poddano trasy dojazdowe do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Najszybciej na miejsce dojadą ci, którzy wybierają się do Gdańska. Podróż do tego miejsca zajmuje średnio 5 i pół godziny. Trochę dłużej, bo prawie 6 godzin spędzą w trasie jadący do Karpacza. Miłośnicy mazur na dojazd do Mrągowa będą musieli zarezerwować  nieco ponad 9 godzin. Najbardziej cierpliwi mogą skierować swoje kroki do Zakopanego. Dojazd do niego zajmuje około 10 h i 39 minut.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie ze Szczecina

Miasto

Średni czas dojazdu ze Szczecina

Gdańsk

5 h 29 min.

Karpacz

5 h  51 min.

Mrągowo

9 h  9 min.

Zakopane

10 h 39  min.

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Co ciekawe, bez względu na kierunek jazdy, wyniki pomiarów są do siebie zbliżone. Najwolniej, bo z prędkością 56 km/h poruszały się samochody w drodze do Mrągowa. Z kolei na trasach do Gdańska i Karpacza średnia prędkość pojazdów wynosiła 62 km/h. Trochę szybciej, bo z prędkością 65 km/h  jechali kierowcy zmierzający do Zakopanego.

Turystom ze Szczecina, którym zależy na jak najszybszym trafieniu do celu można polecić podróż na polskie wybrzeże. W trochę gorszej sytuacji są wielbiciele gór i mazur. Dojazd w te rejony może  zająć im nawet ponad 10 godzin jazdy.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie ze Szczecina

Miasto

Średnia prędkość na trasie ze Szczecina

Gdańsk

62 km/h

Karpacz

62 km/h

Mrągowo

56  km/h

Zakopane

65  km/h

Źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 18.07.2012-19.07.2012.

Creandi.pl

źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *