Pożyczka przez internet – dlaczego warto?

Gdy brakuje gotówki, można zgłosić się po wsparcie do banku lub firmy pożyczkowej. Ta ostatnia zaproponuje szybką i wygodną pożyczkę przez internet bez zbędnych formalności. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Pożyczka przez internet to produkt dostępny w kilkudziesięciu firmach pozabankowych. Dzięki niemu, w zależności od oferty pożyczkodawcy, można pożyczyć od 50 lub 100 zł do nawet kilku, kilkunastu tysięcy złotych; okres finansowania może natomiast wynosić od kilku dni do nawet kilkunastu miesięcy. Niezależnie od wybranej oferty, zestaw zalet pożyczki online jest praktycznie taki sam. Co się na niego składa?

Pożyczka online bez wychodzenia z domu

Pożyczka online ma przede wszystkim tę zaletę, że można ją zaciągnąć z zacisza własnego domu lub z  innego dowolnego miejsca. Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i postępować według udostępnionej na niej wskazówek. W praktyce, ogranicza się to do wskazania parametrów pożyczki, czyli kwoty i terminu spłaty, a także uzupełnienia kilku podstawowych informacji o swojej sytuacji finansowej. Po wypełnieniu formularza online wystarczy chwilę poczekać na decyzję pożyczkową – najczęściej zapada już po kilku minutach!

Proste procedury i minimum formalności

Istotny jest też fakt, że na żadnym etapie wnioskowania o pożyczkę przez internet nie trzeba przedstawiać dokumentów finansowych, ani innego rodzaju dokumentacji. Pożyczkodawcy wystarczą informacje z dowodu osobistego oraz dane kontaktowe, które pozwalają mu sfinalizować proces pożyczkowy. To duża wygoda, bo klient nie musi prosić pracodawcy o zaświadczenia o zarobkach, czy też w inny sposób potwierdzać uzyskiwanych dochodów.

Pieniądze na wyciągnięcie ręki

Kolejną ważną zaletą pożyczek online jest to, że firmy pożyczkowe stosują mniej restrykcyjne kryteria oceny wniosku, niż instytucje bankowe. Z tego względu łatwiej jest pożyczyć w nich potrzebną kwotę pieniędzy. Pożyczkę pozabankową można uzyskać mimo braku stabilnego źródła dochodów, a nawet w razie pojedynczych negatywnych wpisów w BIK-u czy rejestrach dłużników. Co więcej, niektóre firmy w ogóle nie sprawdzają sytuacji finansowej i historii kredytowej klientów, dlatego z ich pożyczek mogą skorzystać nawet osoby zadłużone.

Środki na dowolny cel

Każda pożyczka przez internet to produkt, dzięki któremu można pozyskać środki na całkowicie dowolne cele, o których nie trzeba informować pożyczkodawcy. Pieniądze można wydać na zakup nowej pralki lub telewizora, remont mieszkania, naprawę samochodu lub wakacyjny wyjazd. Można też zasilić nią domowy budżet tuz przed wypłatą, tak, by móc łatwiej radzić sobie z bieżącymi wydatkami.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *