Na co zwrócić uwagę przed zakupem skórzanej torby?

Skórzane torby to tradycyjny rodzaj akcesoriów, który stał się wyznacznikiem klasycznego stylu dobrej jakości. Sklep Merg.pl oferuje różnorodne rodzaje skórzanej galanterii, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą rozsądnie wybrać wymarzony produkt. Przygotowaliśmy listę wskazówek, na co zwrócić uwagę przed zakupem skórzanej torby. Dowiedz się!

1. Rodzaj skóry

Podobnie jak buty i kurtki skórzane, warto wybrać torbę wykonaną ze skóry licowej. Jest to skóra najwyższej jakości, która fantastycznie się prezentuje po latach użytkowania. Najlepsze skóry tworzą atrakcyjną patynę – wyblakły, lśniący wygląd, który powoduje fakt, iż materiał starzeje się. Im wyższa jakość, tym lepsza patyna. Unikaj toreb wykonanych ze skóry klejonej. Te torby faktycznie wykorzystują skrawki skóry, które zostały przerobione chemikaliami i tworzywami sztucznymi.

2. Proces opalania

Skórzane torby i torby niewykonane ze skóry nie są przygotowywane w ten sam sposób. Warto znać różnice między 2 głównymi procesami garbowania: garbowanie chromowe i garbowanie roślinne. W przypadku skóry garbowanej chromem proces obejmuje chrom i inne ostre chemikalia. Trwa jedynie kilka dni – dlatego ich produkty są zawsze tańsze. Skóra garbowana chromem stanowi około 90% rynku skóry.

Następnie mamy skórę garbowaną roślinnie. Jest produkowany w ekologiczny sposób, w przeciwieństwie do skóry garbowanej chromem. Termin „warzywo” odnosi się do naturalnych materiałów używanych w procesie (takich jak kora drzewa).

Tu skóry bydlęce przechodzą etap wstępnego opalania, w którym są nawadniane po usunięciu wszystkich włosów. Każda skóra jest cięta na dwie części zwane „bokami” – które są następnie wkładane do dużych kadzi i wypełniane naturalnymi taninami. Przez kilka tygodni są nasączone płynem do opalania.

Ponieważ cały proces jest dłuższy, większość produktów ze skóry garbowanej roślinnie jest zwykle grubsza i sztywniejsza niż produkty ze skóry garbowanej chromem. Dlatego garbowanie roślinne najlepiej sprawdza się w przypadku wyższej klasy toreb, które dostępne są w sklepie Merg.pl. Skóry przewyższają chromowanymi odpowiednikami do opalania pod względem charakteru, trwałości i zdolności trzymania. Znane są z klasycznego zapachu skóry i doskonałej patyny.

3. Trwałość i ręczne wykonanie

Najlepsze skórzane torby pochodzą z najtrwalszych skór. Idealna torba może utrzymać pewien ciężar i być przenoszona bez żadnego osłabienia. Właśnie dlatego materiał ma kluczowe znaczenie – skóra licowa tworzy najbardziej wytrzymałe torby. Szwy na torbie powinny być proste, ledwo zauważalne i bez luźnych nici. Ważne jest, aby sprawdzić wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię pod kątem tej spójności. Uchwyty powinny być również przymocowane do konstrukcji za pomocą wzmocnionych szwów lub metalowych elementów. Sklep Merg.pl oferuje produkty skórzane najwyższej jakości doskonale dopasowane do potrzeb indywidualnych klientów. Dodatkowo, dla chętnych, polecamy kod rabatowy na zakupy w sklepie Merg.pl.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *