Pożyczki dla zadłużonych – czy łatwo je uzyskać?

Posiadanie zdolności kredytowej to dla wielu osób nieosiągalne marzenie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, bo na zdobycie środków finansowych mamy szansę w innych miejscach – w firmach pożyczkowych.

Brak zdolności?

Każdy klient przychodzący do banku i starający się o kredyt może być pewny, że zostanie poddany dokładnej kontroli. Nim otrzyma gotówkę, sprawdzona zostanie jego zdolność do spłaty kwoty, o jaką wnioskuje. Ale to nie wszystko, bo bank – zgodnie z zasadą “nie ufaj nikomu!” – prześledzi jego historię kredytową. Po tej analizie możemy oczekiwać decyzji, która często jest odmowna.

Zdolność kredytowa – czym właściwie jest?

To po prostu zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania, do którego zalicza się także odsetki. Oczywiście, oddawać pieniądze trzeba w terminie. Bank sprawdza i kalkuluje ryzyko, decydując, czy w danej sytuacji warto powierzyć – niekiedy znaczną – gotówkę. Zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie szeregu czynników, między innymi dochodów, formy zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie, renta itd.), wydatków kredytobiorcy, profilu klienta (wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu itp.) czy posiadanych zobowiązań finansowych.

Firmy pożyczkowe ustalają własne zasady

Może się niestety zdarzyć, że nie otrzymamy kredytu, a jeśli tak – swoje kroki powinniśmy skierować do firm pożyczkowych. Ich działalność nie jest regulowana Prawem bankowym, więc mamy tu łagodniejsze podejście do wymogów. Najczęściej zresztą wygląda to tak, że firmy pożyczkowe przeprowadzają weryfikację klienta na podstawie własnych wewnętrznych procedur. Oznacza to w praktyce, że same decydują, komu chcą przyznać wsparcie finansowe.

Bez zdolności? Będą potrzebne zabezpieczenia

Pożyczka bez zdolności kredytowej jest przyznawana przez niektóre firmy, ale nie wszystkie, bo zależy to od indywidualnych przepisów. Chociaż firmy pożyczkowe działają dość liberalnie, to jednak klient bez zabezpieczenia finansowego jest sporym ryzykiem. Dlatego też poza podstawowymi wymogami, które musi spełnić (posiadanie pełnoletności oraz obywatelstwa polskiego), stosowane są też dodatkowe obostrzenia. Najczęściej pod postacią zastawu, weksla lub hipoteki. Dość powszechną praktyką jest też podwyższone oprocentowanie, które z racji ponoszonego ryzyka ma działać rekompensująco.

Nawet jak czujemy, że i w firmie pożyczkowej może być ciężko uzyskać finansowanie, to zawsze warto próbować, bo sam proces wnioskowania jest prosty i szybki, a ogromna liczba podmiotów oferujących wsparcie, to większa szansa na szczęśliwy finał.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *