Sznurek bawełniany – co możemy z niego zrobić?

Szydełkowanie wraca do łask, wraz z modą na naturalność, powrót do korzeni czy samodzielne tworzenie akcesoriów przydatnych w domu. Szydełkowane ozdoby, jak serwetki, obrusy lub biżuteria wykonywane są cienkimi nićmi, pozwalając na uzyskanie wyjątkowo subtelnych i delikatnych wzorów. Jeśli jednak szukamy możliwości stworzenia akcesoriów takich, jak koszyczki na drobiazgi toaletowe lub biżuterię, torby czy pufy, dużo lepiej sprawdzi się gruby sznurek bawełniany. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że bawełniany sznurek o większej grubości pozwala na dużo szybsze ukończenie zaplanowanej pracy. W zasadzie więc w jeden dzień możemy mieć gotowe wykonane z niego koszyczki, pufy, torebki i wiele innych akcesoriów zdobiących nasze wnętrza.

 

Włóczka bawełniana jest wyjątkowo miła i delikatna w dotyku, co powoduje, że wykonane z niej dodatki ocieplą nawet surowe wnętrza w skandynawskim stylu. Dla młodych rodziców zafascynowanych metodą edukacyjną Montessori pomocne będą koszyczki wykonane z kolorowej, bawełnianej włóczki. Można ustawić je na regale w pokoju dziecięcym, tworząc w ten sposób nie tylko efektowną ozdobę wnętrza, ale też tzw. „koszyki skarbów”, w których dziecko może segregować i układać swoje zbiory. W ten sposób może dużo łatwiej nauczyć się segregowania poszczególnych przedmiotów, utrzymywania porządku i logicznego myślenia. A koszyczki wykonane z bawełny mogą przydać się nawet po podrośnięciu dzieci, kiedy wygodnie przechowamy w nich łazienkowe kosmetyki czy drobną biżuterię.

 

Osoby szukające nieco większych wyzwań mogą pokusić się o wykonanie z bawełnianego sznurka nawet bardzo dużych form, jak dywany, efektowne torby utrzymane w stylu boho czy wygodne pufy do siedzenia na podłodze. Warto do nich wykorzystać sznurek bawełniany z rdzeniem z poliestru, który nadaje im dużo większą trwałość i sprężystość, co powoduje, że będziemy mogli cieszyć się nimi długi czas. W zasadzie sposób wykorzystania sznurka bawełnianego zależy wyłącznie od inwencji i kreatywnego myślenia osoby decydującej się na jego użycie w robotach ręcznych.

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *