Czym się kierować przy wyborze smartfona?

Każdy z nas raz na jakiś czas staje przed koniecznością kupienia nowego smartfona. W gąszczu ofert ciężko jednak połapać się w tym, który model co oferuje i na jakie parametry powinno się zwracać uwagę, aby dokonać dobrego zakupu. Sprawdź zatem, w jaki sposób podejść do kwestii kupowania podobnego urządzenia!

Cena i marka

Zanim zaczniesz przeglądać oferty poszczególnych modeli smartfonów, ustal kwotę do której chcesz kupić telefon. Dzięki temu będziesz mógł wybrać produkt najlepszy z określonej grupy cenowej, nie sugerując się parametrami modeli z wyższej półki. W przeciwnym wypadku można wpaść w pułapkę, czytając opinie i recenzje na temat flagowych modeli smartfonów i pod tym kątem dobierać telefon dla siebie, ostatecznie wydając na urządzenie o wiele więcej niż się założyło. Poza tym zastanów się, czy koniecznie musisz mieć telefon jednej z wiodących marek. Może się bowiem okazać, że urządzenie o świetnych parametrach możesz kupić o wiele taniej, jeśli wybierzesz mniej popularny model. Tak jest np. z telefonami marki Honor, która kieruje swoje telefony przede wszystkim do młodszych użytkowników, oferując je w niższych cenach. Godny uwagi jest np. smartfon w dobrej cenie Honor Play.

 

 

Najważniejsze parametry

Szukając telefonu, musisz zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów:

  • wielkość ekranu – smartfon musi być na tyle duży, byś mógł z niego wygodnie korzystać, a jednocześnie na tyle mały, by obsługiwanie go nie było utrudnione. Najlepiej podczas wizyty w sklepie wziąć do dłoni kilka modeli w różnych rozmiarach i porównać, który z nich lepiej leży,

  • bateria – niestety im większe ekrany mają telefony, tym krócej działa ich bateria. Dlatego też decydując się na nowy smartfon, koniecznie sprawdź jaka jest pojemność baterii i szacowany czas pracy na jednym naładowaniu,

  • pamięć wbudowana – ten parametr określa, jak dużo zdjęć, filmów i muzyki będziesz mógł przechowywać na urządzeniu. Sprawdź, czy do telefonu można dołożyć kartę pamięci – jeśli tak, nie musisz się przejmować wielkością pamięci aż tak bardzo,

  • procesor i RAM – te dwa parametry będą odpowiedzialne za wydajność i płynność działania smartfona, warto więc, aby były jak najwyższe.

 

 

Aparaty

Bardzo ważną funkcją każdego smartfona jest również możliwość robienia zdjęć. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej możemy spotkać urządzenia posiadające nawet 5 aparatów. W topowych modelach z tyły znajdziesz 2 lub 3 aparaty, z przodu zaś 1 lub 2. Nierzadko są one również wspierane doświetlającymi diodami, sztuczną inteligencją i wieloma innymi dodatkowymi funkcjami, dzięki którym robienie fotografii jest nie tylko łatwe, ale i przynosi zdumiewające efekty. Kupując smartfon z dobrym aparatem będziesz mógł zapomnieć o konieczności wożenia ze sobą na wakacje dodatkowych urządzeń do robienia zdjęć- oczywiście, jeśli fotografią zajmujesz się czysto amatorsko. Minie jeszcze bowiem sporo czasu, nim smartfony zastąpią prawdziwym fotografom profesjonalny sprzęt.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *