Perfumy i kosmetyki Chanel – poczucie luksusu

Dom mody Chanel stworzony przez projektantkę Gabrielle Bonheur Chanel urodzoną w niewielkim francuskim miasteczku, to już dziś legenda światowych stylizacji, a także zapachów i kosmetyków pożądanych przez kobiety na całym świecie. Przydomek, pod jakim poznał ją świat mody, Coco – zdobyła na początku swojej drogi zawodowej, kiedy pracowała jako piosenkarka w kabarecie. Współcześnie początkowo nieśmiała i niepozorna dziewczyna, uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku. Jej dziełem stały się takie klasyki, jak mała czarna – sukienka, która powinna znaleźć się w garderobie każdej kobiety, perfumy Chanel No. 5 czy torebki.

Najsłynniejszy zapach marki Chanel No.5, którego krople podobno zakładała jedynie na siebie Marilyn Monroe idąc do łóżka, wzięły swoją nazwę od piątej próby kompozycji, w której projektantka wreszcie zdecydowała się wybrać zapach będący od tej pory jednym z okrętów flagowych jej firmy. Słynny zapach, stworzył w 1917 roku perfumiarz, Ernest Beaux, który przed Rewolucją Październikową był odpowiedzialny za tworzenie zapachów dla dworu rosyjskiego. Oficjalna data pojawienia się Chanel No. 5 na rynku to 1922 rok, jednak już rok wcześniej 100 flakoników otrzymała sama Coco Chanel. Rozdała je na Święta Bożego Narodzenia swoim najważniejszym i najwierniejszym klientom. To wtedy też, po przekonaniu się, że kompozycja spotkała się z ogromnym ich uznaniem, zdecydowała się wprowadzić je na rynek.

Na kompozycję Chanel No. 5 złożyło się aż 80 esencji zapachowych, wśród których znalazły się baza z wetywerii, wanilii, ambry i drzewa sandałowego, nuta serca z róży stulistnej, lilii i specjalnej odmiany jaśminu oraz nuta głowy, którą stworzyły nerola, cytryna, bergamotka i aldehydy. Zgodnie z legendą, wyjątkowość zapachu została stworzona przypadkiem, przez dodanie zbyt wielu aldehydów. Do popularności zapachu przyczyniły się również liczne wypowiedzi zachwyconych gwiazd, które chętnie brały udział w kampaniach promocyjnych, jak wspomniana Marilyn Monroe, Catherine Deneuve czy Audrey Tatou, która wcieliła się w rolę Coco Chanel w filmie biograficznym o niej.

Dziś marka kosmetyków Chanel to nadal synonim luksusu i blichtru. Poza perfumami, dostępne są takie produkty, jak mleczka do ciała, balsamy czy kosmetyki do makijażu. Wyjątkowe zapachy, jak Chanel Chance czy Chanel Allure, ukryte w zaprojektowanych z uwodzącą prostotą flakonikach, pozostają przedmiotem pożądania kobiet i mężczyzn na całym świecie i doskonałym wyborem na prezent dla bliskiej osoby.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *