Pierwszy krok ku dorosłości – jak zmienić wystrój pokoju dziecięcego, aby pasował dla starszaka?

Urządzają pokój dla małego dziecka wybiera się dodatki i meble adekwatne do wieku. Z upływem czasu stają się one nieodpowiednie pod względem estetycznym i funkcjonalnym, dlatego przed zmianą aranżacji warto zastanowić się, jakie elementy wybrać, by dziecko mogło z nich korzystać przez dłuższy czas, nawet w okresie młodzieńczym.

Kolorowe meble – modne również dla nastolatków

Wymiana mebli jest konieczna przede wszystkim dlatego, że te, które dedykowane były małemu dziecku, są często niewystarczająco wysokie i funkcjonalne dla dziecka w wieku szkolnym.

Starszak będzie potrzebował wygodnego biurka i krzesła z regulacją do odrabiania lekcji. Ważna będzie również pojemna szafa oraz regał na książki i zabawki. Koszt zakupu mebli nie należy zazwyczaj do najniższych, dlatego podczas wyboru rodzic powinien uwzględniać również to, że jeżeli meble będą nazbyt dziecięce, już po kilku latach będą wymagały wymiany. Lepszym, ekonomicznym rozwiązaniem jest zakupienie mebli, które będą pasowały zarówno do pokoju starszego dziecka, jak i nastolatka. Kolorowe szafy i komody na agatameble.pl mają nowoczesny design, a jednocześnie wesołe barwy. Taka kompozycja świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i młodzieżowym.

 

Dodatki kluczowym elementem aranżacji

Wymiana plakatów, obrazków i dekoracji to jeden z najtańszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów na to, by pokój małego dziecka dostosowany był do wieku starszaka. Warto jednak pamiętać, że to wciąż dziecko i aranżacja nie powinna być zbyt poważna. Dekoracje można bardzo łatwo wymienić, dlatego w ich przypadku można pójść w kierunku nieco bardziej dziecięcego charakteru. Przy wyborze sugerować się można zainteresowaniami dziecka i wybrać plakat przedstawiający ulubionego piłkarza lub postać z bajki.

 

Naklejki na ścianę

To ciekawa alternatywa do plakatów. Oferta naklejek jest niezwykle szeroka, produkt jest stosunkowo niedrogi i bardzo łatwy w aplikacji, a przede wszystkim gwarantuje ciekawe efekty wizualne. Plusem jest łatwość w dopasowaniu ilustracji, jakie przedstawiają naklejki, do upodobań i preferencji dziecka.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *