Książki o życiu po stracie bliskiej osoby

Śmierć jest naturalnym elementem życia, choć na co dzień staramy się o tym nie myśleć. Nie unikniemy jednak skończoności, która może boleśnie nas zaskoczyć. Książki o życiu po stracie bliskiej osoby poruszają ten temat i wskazują, jak trudno radzić sobie w czasie żałoby.

Wszyscy staramy się mądrze korzystać z życia. Planujemy, snujemy i realizujemy marzenia i ciągle myślimy o przyszłości. Kolejne dni wydają nam się przewidywalne tak bardzo, że wielokrotnie uznajemy je za nudne i monotonne. Na co dzień nie myślimy o śmiertelności, choć wiemy, że nikt nie będzie istnieć wiecznie. Pragniemy wierzyć, że my i nasi bliscy zawsze będziemy blisko siebie. Śmierć może jednak boleśnie nas zaskoczyć.

Przeraża nas, że nie można znaleźć sposobu na nieśmiertelność. Doskonale wiemy, że każde istnienie będzie mieć swój koniec. Staramy się więc doceniać chwile i czerpać z możliwości oferowanych przez los. Niestety wiele osób musi pogodzić się z odejściem kogoś bliskiego. To niezwykle trudne doświadczenie, które odbija piętno na ludzkim życiu. Książki o życiu po stracie bliskiej osoby poruszają ten temat i wskazują, jak trudno radzić sobie w czasie żałoby. Jak żyć po stracie bliskiej osoby?

Śmierć najbliższych, żałoba, konieczność nauczenia się układania codzienności bez ważnej dla nas osoby i radzenie sobie z ckliwymi wspomnieniami to bolesne i bardzo skomplikowane obszary. Pomimo tego, nie warto unikać tych zagadnień, bo są elementami wpisanymi w istnienie. Książki o życiu po stracie bliskiej osoby przekonają nas, że pomimo żałoby warto żyć dalej i pamiętać o ludziach, którzy odeszli.

Wiele książek o tej tematyce skłoni nas do głębszych refleksji i na długo zapadnie w pamięci. Poznajmy więc książki o życiu po stracie bliskiej osoby, które poruszyły wielu czytelników.

Wzruszająca książka o bólu po stracie bliskiej osoby to „Blizny”. Przekonamy się, dlaczego warto kochać człowieka nawet po jego śmierci. Uczucia nie wygasają wraz z odejściem człowieka. Nasze serce nigdy nie zapomina niektórych emocji.  Zrozumiemy to, poznając historię Krzysztofa. Mężczyzna długo nie wiązał się z żadną kobietą, ponieważ swego czasu doświadczył bolesnego zawodu. Kiedy na drodze Krzysztofa stanie Natalia, nareszcie pokocha on bez pamięci. Młodsza od niego o kilkanaście lat partnerka uczyni go szczęśliwym. Niestety ich szczęśliwe, kilkunastoletnie małżeństwo zakończy dramat. Natalia umrze, a jej narządy trafią do przeszczepów. Krzysztof pogrąży się w żałobie i nie będzie umiał uporać się z odczuwanym bólem. To nowa dla niego i bardzo niekomfortowa sytuacja. Serce Natalii zostanie wszczepione Ance. Kobieta zaraz po operacji będzie obserwować u siebie nowe zachowania i umiejętności. Krzysztof zacznie się łudzić, że w ten sposób los próbuje mu zwrócić Natalię. W końcu będzie musiał jednak zrozumieć, że to jedynie złudzenie. Musi żyć dalej i kochać zmarłą, bo wówczas będzie żyć pamięć o niej.

więcej o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/blizny/

Książka o życiu po stracie bliskiej osoby to „Moje życie bez ciebie”. Tę wzruszającą powieść obyczajową można potraktować jako studium psychologiczne przeżywania procesu żałobnego.  W trakcie lektury poznamy Agatę. Jest to młoda, sympatyczna kobieta, której przyjdzie przeżyć największy dramat. Utraci ona bowiem najbliższą sobie osobę. Śmierć ukochanego męża sprawi, że Agata pogrąży się w rozpaczy. Nie będzie zdolna, by otrząsnąć się z przeżytej traumy. Przez całe swoje życie musiała zmagać się z przykrymi uczuciami. Odrzucona przez rodziców, latami nie umiała uwierzyć, że kiedyś będzie lepiej. Gdy w końcu odnalazła szczęście u boku męża, została przedwcześnie wdową. Żałoba odciśnie piętno na wszystkich obszarach istnienia Agaty. Jedynie odzyskanie równowagi psychicznej da jej szansę na dalsze, normalne życie.

więcej o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/moje-zycie-bez-ciebie/

Piękna, poruszająca książka o życiu po stracie bliskiej osoby to „Noc jest dniem”. Dzięki niej zrozumiemy, że siła ludzkiego ducha może być nieograniczona pod warunkiem, że wniesie się on ponad materialną stronę ciała. Fabuła opisuje niezwykłą historię, która rozegrała się na polskiej prowincji. Przyjdzie nam poznać Bronisława. Bohater ten cyklicznie podróżuje pociągiem relacji Bielsko-Biała Północ-Łodygowice Górne. Pewnego dnia pozna on intrygującą pasażerkę, malarkę żydowskiego pochodzenia. Wspólne podróże zbliżą Bronisława i Elishebe, a z czasem ich znajomość przekształci się w emocjonalne uzależnienie. Możliwość przebywania ze sobą będzie dla tej pary bardzo pouczającym doświadczeniem. Szkoda, że nic nie może trwać wiecznie. Bronisław w wyniku wypadku nie będzie mógł dalej podróżować pociągiem, by spotykać Elishebe, która w tym czasie niestety umrze. Kiedy Bronisław odzyska zdrowie, zatęskni za wspólnymi podróżami. Żal nakaże mu spotkać się z siostrą kobiety. Bronisław będzie próbował dowiedzieć się jak najwięcej o zmarłej Elishebe, nie jest jednak w stanie przewidzieć, że ujrzy ją w całkiem nowym świetle.

więcej o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/noc-jest-dniem/

„Kocham, Cię mamo” to kolejna książka o życiu po stracie bliskiej osoby. Ta poruszająca powieść psychologiczna na długo pozostaje w pamięci. Główna bohaterka to Karolina. Jest to bardzo wrażliwa osoba, która musiała znieść wiele w swoim życiu. Wychowana w purytańskim, surowym domu, nie mogła liczyć na wsparcie. Ojciec często sięgający po alkohol był obojętny jak jej matka. W dorosłym życiu Karoliny jej przeszłość okaże się piętnem. Nie zdąży ona odnaleźć pełni szczęścia, bo przedwcześnie umrze. Nim wypełni się jej przeznaczenie, nastąpi wiele zawirowań. Partner porzuci ją, pojawi się żądny zemsty przestępca i milicja. Odejście Karoliny nie nastąpi jednak bez echa.

Książki o życiu po stracie bliskiej osoby mogą poruszać tą trudną tematykę na wiele sposobów. Poznajmy więc książki, które nieco inaczej sygnalizują wagę zagadnienia.

Piękna opowieść o życiu po stracie bliskiej osoby, miłości i człowieczeństwie to „Geneza”. Główny bohater będzie musiał zawalczyć o istnienie ludzkości, a w międzyczasie spróbuje przywrócić do życia zmarłą żonę. Jest to fascynująca powieść fantasy, dlatego zdarzyć może się w niej więcej niż w prawdziwym życiu. Przeniesiemy się do niedalekiej przyszłości. Ziemi zagraża niebezpieczeństwo, bo znajdująca się w pobliżu słońca supernowa wybucha, a jej odłamki zbliżają się w przerażającym tempie. Naukowcy postarają się zrobić wszystko, by zapobiec ostatecznej tragedii. Budowana przez nich stacja będzie mogła ocalić tylko cztery tysiące osób. To dlatego genialny naukowiec pomyśli o wykorzystaniu innej możliwości. Pogrążony w żałobie pilot Adam Bauer zostanie poproszony o poniesienie największego ryzyka. Za pomocą niezbadanej Anomali ma sprawdzić, czy możliwe są międzygalaktyczne podróże. Misja zdaje się szalonym pomysłem, ale skoro zbliża się koniec świata, trzeba zaryzykować. Bauer spróbuje ocalić gatunek ludzki i przywrócić do świata żywych swoją żonę.

więcej o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/geneza/

„Wiara, nadzieja, miłość” to książka, w której odnajdziemy temat życia po stracie bliskiej osoby, a także trzy klucze do sumienia. Główna bohaterka Diana dopiero dorasta i nie wie, jak wiele przeszkód będzie musiała pokonać. Właśnie kończy szkołę i za moment będzie musiała kontynuować naukę. Niestety przykre uwagi ze strony nowo poznanego chłopaka sprawia, że Diana zechce spróbować zmienić swój wygląd i popadnie w anoreksję. Jednym z najboleśniejszych doświadczeń w życiu Diany będzie tragiczny, śmiertelny wypadek jej przyjaciółki. Dla młodych ludzi temat ten jest szczególnie trudny, ale ona będzie musiała się z nim zmierzyć. Fabuła tej książki dostarcza wielu emocji. Ostatecznie zrozumiemy jednak, że zawsze pomogą nam trzy odczucia: wiara, nadzieja i miłość.

więcej o książce na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/wiara-nadzieja-milosc/

Zaprezentowane książki o życiu po stracie bliskiej osoby z pewnością dostarczą nam silnych wzruszeń i skłonią do wielu refleksji. Choć jest to trudna tematyka, stanowi ona ważną część ludzkiego życia.

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *